Galiūnų čempionate Šilutėje pasirodė ir stipriausias planetos žmogus

galiunai SavickasLiepos 6-ąją, penktadienį, Senoji Šilutės turgaus aikštė virto stipriausių Baltijos šalių vyrų varžybų arena. Valstybės dieną, minint atkurtos Lietuvos šimtmetį, Šilutėje pirmą kartą buvo surengtas galiūnų čempionatas, kuriame rungėsi ir stipriausiu planetos žmogumi tituluojamas galiūnas Žydrūnas Savickas, dar kitaip vadinamas BIG Z.

Pirmą kartą Šilutėje lankęsis Ž.Savickas šiomis varžybomis liko patenkintas, nes ne pačios stipriausios sudėties lietuvių komanda Baltijos galiūnų čempionate iškovojo pirmąją vietą.

Triumfavo lietuviai

Būrys šilutiškių atėjo pažiūrėti, kaip stipruoliai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, naudodami tik savo kūno jėgą, kelia automobilius, ridena šimtus kilogramų sveriančias sunkvežimių padangas, tempia rąstą ir t.t.

Pasibaigus varžyboms, po septynių įtemptų rungčių, triumfavo pirmoji Lietuvos ekipa, kurią sudarė Žydrūnas Savickas, Vidas Blekaitis ir Martynas Brusokas. Jie per septynias rungtis surinko 28 taškus.

Antrąją vietą užėmė antroji Latvijos komanda (21 tšk.), trečiąją – pirmoji Latvijos ekipa (13 tšk.). Lietuvos antroji komanda su 8 taškais liko ketvirta.

Vartė 360 kg padangą

„Šilutės naujienų“ kalbintas Ž.Savickas sakė, kad šiemet buvo labai stipri latvių komanda. „Anksčiau, kada lietuviai buvo labai stiprūs, latviai neturėjo jokių šansų. Dabar latvių pakankamai aukštas lygis“, – komentavo jis.

Lietuvių komanda nebuvo stipriausios sudėties, nes negalėjo dalyvauti stipruoliai broliai Lalai. Komandos sudėtį papildė jaunas galiūnas Martynas Brusokas. Visgi net ir tokios sudėties lietuvių komanda laimėjo visas 7 rungtis ir jiems sekėsi geriau negu tikėtąsi.

Čempionate galiūnams reikėjo versti 360 kg sveriančią padangą, dalyvauti estafetėje, atkelti automobilį, atlikti pritūpimus su svoriu. Įdomi buvo gladiatorių rungtis, kada galiūnų komandos, trys prieš tris, stūmė rąstą. Vėliau komandos varžėsi, kuri daugiau kartų iškels 150 kg sveriantį rąstą.

Pasak Ž.Savicko, rimtų traumų nė vienas galiūnas nepatyrė.

Stipriausias pasaulio žmogus pasakojo, kad specialiai šioms varžyboms nesiruošė, nes dabar pats varžybų sezono įkarštis. Norėdami palaikyti formą, galiūnai sportuoja 6 kartus per savaitę po 2-3 valandas.

Šiemet Lietuvoje dar vyks šalies komandinis galiūnų čempionatas, kur rungsis Lietuvos komandų galiūnai. Ž.Savickas jau ruošiasi ir pasauliniam galiūnų čempionatui „Giants live“, kuris rugsėjo mėnesį įvyks Didžiojoje Britanijoje. Dar vienas stipriausių pasaulio vyrų turnyras jo laukia spalio pabaigoje Dubajuje.