Galvos juostos – puiki išeitis besirūpinančioms ne tik grožiu, bet ir sveikata

Populiariam posakiui „grožis reikalauja aukų“ dažnoje situacijoje būtų galima prieštarauti. Nebent kalbama apie alkaną vidinį „demoną“, raginantį suvalgyti dar vieną torto gabalėlį, iš kurio maža naudos ne tik išvaizdai, bet ir sveikatai....
Galvos juostos

Rūbų bei aksesuarų kūrėjai šiandien yra tokie išradingi, jog rinktis – grožis ar komfortas bei sveikata – tenka labai retai. Galvos juostos, kurios ne tik puošia galvą, bet ir saugo šią nuo galimos šalčio žalos – puikus pavyzdys.

Šaltis galvai – ne draugas

Kai kurios moterys, motyvuodamos, jog kepurė – nepatogu arba be užuolankų pripažindamos, jog tai – neva negražu, vengia dėvėti šį galvos apdarą net ir žvarbiausiomis dienomis. Gali atrodyti, jog lauke ir būnama neilgai, tačiau šalčiui parodyti savo galybę laiko daug nereikia. O galva – viena jautriausių kūno vietų, per kurią netenkama net iki 60 proc. šilumos.

Tokia fizinė savybė sukelia ne tik momentinį diskomfortą, kai per kūną pereina nemaloni šalčio banga. Realios ir kur kas rimtesnės pasekmės. Vienas iš galimų scenarijų – virusinė kvėpavimo taų infekcija, galinti atsirasti dėl sušalimo metu susiaurėjančių kraujagyslių, susilpnėjusios gleivinių apsaugos.

Esant žvarbiam orui, itin didelį dėmesį derėtų skirti ausų apsaugai. Vadinamąją ausų kriauklę dengiančioje odoje apsauginio riebalų sluoksnio nėra, tad kepurių priešininkės rizikuoja susirgti ausų uždegimu, pasižyminčiu ne tik nemaloniais simptomais, bet ir galinčiu „padovanoti“ visą „puokštę“ rimtesnių pasekmių sveikatai. Argumentas, jog kepurė ar kitas galvos apdangalas – negražu, darosi vis silpnesnis, ar ne?

Jei šalčiui nepavyks įveikti imuniteto užtvaros ir tiesiogiai pakenkti sveikatai, gali nukentėti grožis. Bijant, jog galvos apdangalas sugadins šukuoseną, rizikuojama pažeisti plauko struktūrą. Šalčio veikiamos, viršutinio galvos dangalo kraujagyslės siaurėja, taip sumažindamos plauko folikulams perduodamų maisto medžiagų bei deguonies kiekį. Ši sudėtingai skambanti pasekmė, deja, pasireiškia ir vizualiai: plaukų išsausėjimu, blizgesio netekimu, blankumu, lūžinėjimu, skilinėjimu. Ironiška, tačiau tada, kai šaltis jau parodė, ką gali, norisi galvą slėpti po apdangalu…

Galvos juostos – šilta bei stilinga alternatyva kepurėms

Drabužių kūrėjai, suprasdami moterų norą išlikti gražioms net ir ektremaliausiomis sąlygomis (šiuo atveju – esant žvarbiam vėjui ir/ar minusinei temperatūrai), skuba ištiesti pagalbos ranką. Jei kepurę (kurių modelių įvairovė taip pat maloniai stebina) dėvėti pabodo, negražu, nepatogu ar šis aksesuaras „pjaunasi“ su kitomis garderobo detalėmis, atsiduoti šalčio malonei tikrai nėra būtina. Galvos juostos – stilinga alternatyva, apgaubianti jaukia šiluma bei harmoningai papildanti įvaizdį.

Galvajuostes, saugančias nuo vėsumos, į akis įkyriai lendančių plaukelių ar tiesiog suteikiančias dar didesnio žavesio, įprastai esame matyti ant mažųjų damų galvelių. Tačiau galvos juostos yra tinkamos įvairaus amžiaus moterims, nepriklausomai nuo to, kokiam aprangos stiliui šios imponuoja. Galvajuostės puikiai derės tiek prie klasikinio palto, tiek prie laisvesnio stiliaus striukės, tad dilemos – grožis ar patogumas bei komfortas – išvengiama.

Moterys, skiriančios didelį dėmesį kiekvienam aksesuarui, papildančiam garderobą, gali rinktis iš plačios galvų juostų įvairovės. Ilgo ar trumpo plauko kailio (pavyzdžiui, audinės ar lapės), platesnės bei siauresnės, puoštos išskirtinėmis, originalumo suteikiančiomis detalėmis (pavyzdžiui, kaspinas), subtilių ar ryškių spalvų – galvos juostos išpildo skirtingus pageidavimus bei tampa harmoninga įvaizdžio detale ar šio akcentu. Galvos juostos akimirksniu gali transformuotis ir į jaukius šalikėlius. Norint šiuo aksesuaru džiaugtis ilgą laiką bei mėgautis komfortu, rekomenduojama rinktis galvajuotes, pagamintas iš natūralių, aukštos kokybės medžiagų, pavyzdžiui, kailio ar vilnos. Jei galvą norisi apsaugoti (ir tuo pačiu metu – pasipuošti) ir tada, kai oras ne žvarbus, o tiesiog pučia atšiauresnis vėjas – galvos juostos, pagamintos iš švelnaus, minkšto barkato – puiki išeitis.

Jeigu ieškote ir kitų naturalaus kailio gaminių užsukite čia: https://eshop.fur.lt/