Gardame – jaunųjų menininkių kūrybos vakaras

5 gardamo biblioteka kurybos vakarasŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko Šilutės meno mokyklos auklėtinių – gardamiškių Ugnės Lidžiūtės ir Emilijos Skrodenytės dailės darbų ir muzikos kūrinių pristatymas, pavadintas „Spalvų garsai“.

Savo dailės darbus pristačiusi U.Lidžiūtė – Šilutės Vydūno gimnazijos būsimoji dvyliktokė, toliau tęsianti Šilutės meno mokyklos išplėstinį dailės kursą.

Ugnė pasakojo, kad piešti pradėjo vaikystėje, yra išbandžiusi įvairią piešimo techniką. Jos paveikslas su šunimis „Žiemos pasaka rogėse“ tarptautiniame kompiuterinių atvirukų konkurse „Žiemos fantazija“ pateko tarp keturių laimėtojų. Taip pat Ugnė yra laimėjusi kelis konkursus Šilutės rajone ir respublikoje.

Ugnė žavisi menininkais Pablo Picasso, Sigute Ach, mergina mėgsta piešti gyvūnus ir linksmus įvykius su jais, o ypač – lapes. Jaučia didelę meilę grafikai bei trumpų istorijų rašymui. Ugnė toliau gyvenime norėtų iliustruoti ir mokytis grafikos, norėtų išleisti pasakų knygą vaikams su įdomiomis istorijomis ir savo iliustracijomis. Ugnei patinka elektroninė leidyba, viena jos svajonių – iliustruoti ir maketuoti naudojant kompiuterines technologijas ir pramokti piešti su piešimo planšete.

Jos draugė iš tos pačios Vydūno gimnazijos E.Skrodenytė kanklėmis pagrojo savo muzikos kūrinius. Emilija 3 metus mokosi Šilutės meno mokykloje kanklių klasėje, jai tai – unikalus ir gražus instrumentas.
Emilija jau dalyvavo ne viename konkurse ir pelnė apdovanojimų: 2014 metais Žemaitijos krašto lietuviškos pjesės konkurse laimėjo I vietą, 2015 m. respublikiniame Jono Švedo liaudies atlikėjų konkurse savo grupėje buvo trečia. Šiemet ji dalyvavo tame pačiame pjesės konkurse ir tapo diplomante. Laimėjimai skatina merginą tobulėti ir groti toliau. Emilija kanklėmis skambina ne tik kitų sukurtus kūrinius, bet bando kurti ir savo aranžuotes.
Susirinkusieji abiem merginoms linkėjo sėkmės.