Gardamiškiai aplankė M.Mažvydo paminklus

Gardamo biblioteka Mazvydas 1Gardamo bibliotekoje susirinkę vaikai prisiminė Martyną Mažvydą – lietuvių literatūros pradininką, produktyviausią XVI a. lietuvių rašytoją, kilusį iš žemaičių žemių.

M.Mažvydas, kaip teigia istoriniai šaltiniai, yra gimęs apie 1510 metus. Ta proga nutarta paminėti 505-ąsias gimimo metines aplankant vietas, kuriose įamžintas jo atminimas.

Šią kelionę vaikai su bibliotekininke ir keletu mamų pradėjo nuo Gardame 2007 m. gegužės 4 d. skulptoriaus V.Bliūdžiaus pastatyto ąžuolinio paminklo M.Mažvydui. Įsiamžinę prie paminklo, pradėjo dviračių žygį M.Mažvydo gatve link Laukstėnų kaimo, kur pusiaukelėje į Švėkšną stovi paminklinis akmuo su užrašu: „Šiose Švėkšnos, Gardamo, Žemaičių Naumiesčio apylinkėse apie 1510 m. gimė pirmosios lietuviškos knygos autorius Martynas Mažvydas, 2001. Dėkingi kraštiečiai”. Paminklas pastatytas 2001 m. gegužės 7 d.

Atmynę prie paminklinio akmens vaikai padėjo gėlių puokštę, perskaitė iškaltus žodžius ir nusifotografavo.

Pailsėję žygio dalyviai patraukė atgal. Kelionė vaikams patiko ir nutarėme panašią surengti kitais metais – aplankyti Žakainių piliakalnį.