Gardamiškiai mokėsi kišenėje neieškoti lietuviško žodžio

 

viktorina gardameMinint praėjusią Tarptautinę gimtosios kalbos dieną Gardamo bibliotekoje susirinko Gardamo progimnazijos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai bei jų auklėtoja Sonata Kurmienė. Jie norėjo išbandyti savo jėgas viktorinoje „Neieškok lietuviško žodžio kišenėje“.

„Jau mūsų seneliai jautė žodžio skonį burnoj. Jie mokėjo pasaką pasekti, mįslę įminti, paukščio giesmelę pamėgdžioti, žaidimą pažaisti, greitakalbę pasakyti. Mūsų seneliai mokėjo pašmaikštauti, pajuokauti, vienas iš kito nepiktai pasijuokti, pasišaipyti. Vienu žodžiu – jie neieškodavo žodžio kišenėje. Ir mes suėjome į būrį tam, kad pabendrautume, pašmaikštautume, o tuo pačiu parodytumėte, ko jūs išmokote, kokių įgijote žinių per lietuvių kalbos pamokas“, – tokiais žodžiais bibliotekininkė pradėjo viktoriną.

Susirinkusiems vaikams tai buvo puiki proga sužinoti daugiau apie lietuvių tautą, jos kalbą, iš kur ji kilusi ir kaip ją brangino mūsų senoliai. Pasibaigus viktorinai bibliotekininkė kartu su auklėtoja vaikams skaitė ištraukas iš Kristijono Donelaičio poemos „Metai“, o patys mokiniai deklamavo eilėraščius apie abėcėlę, pavasarį ir kalbą.