Gardamiškiai sodino mišką

gardamiskiai sodinoVisą mėnesį Gardamo pagrindinė mokykla vykdė ekologinį projektą „Žemė – mūsų rūpestis“. Vyko gamtos tematika integruotos pamokos, renginiai, viktorinos, buvo tvarkoma mokyklos aplinka.

Baigiamasis projekto akcentas – akcija „Pasodinkime medelį“.

Mokiniai, mokytojos, tėvai vyko į Šilutės miškų urėdijos Stemplių girininkijos Medžioklės mišką sodinti medelių. Miške pasitiko girininkijos šeimininkas Arūnas Uselis su pavaduotoja ir eiguliais, jau paruošę eglaičių sodinukus ir įrankius. Girininkijos darbuotojai pamokė teisingai sodinti eglaites.

Pradinukai parodė, kad jie – šaunūs talkininkai: nešiojo sodinukus, sekė, kad tvarkingai būtų užsodintas visas 1 ha plotas.

Padėkojęs už stropų darbą, girininkijos šeimininkas pakvietė į poilsio aikštelę, kur jau traškėjo laužas. Girininkas vaišino talkininkus lauže keptomis dešrelėmis, obuoliais, saldumynais. Vaikai suposi čia įrengtose sūpynėse, rungtyniavo, žaidė kamuoliu.

Maloniai nustebino girininko išradingumas – jis suorganizavo konkursą „Pažinkime medžius“. Pakviesti į aikštelės pakraštį mokinukai išvydo įvairių medžių išpjautų ritinėlių eiles. Reikėjo atpažinti, kokio tai medžio ritinėliai ir juos apibūdinti. Po konkurso girininkas padovanojo tuos ritinėlius mokyklai kaip mokomąją priemonę. Dovanų mokykla gavo ir berželių, šermukšnių, ąžuoliukų sodinukų.

Dėkojame girininkui A.Useliui už galimybę sodinti mišką, UAB „Autokeda“ atstovui Kęstučiui Mockui, skyrusiam autobusą nuvykti į Medžioklės mišką. Dėkojame ir Reginai Balčytienei, Virginijai Oželienei, Daivai Šedienei, Gražinai Šertvytienei, Raimondui Andrijauskui, vežusiems savo transportu vaikus į talkos vietą.