Gardamo ikimokyklinukus aplankė Velykų bobutė

2 gardamo_progimnazija_velykelesLietingas pavasario rytas Gardamo progimnazijos ikimokyklinukų neišgąsdino, mažieji rinkosi į savo grupę su tėveliais ir močiutėmis, kur jų laukė papuošta klasė jų pačių darbeliais bei margučių paroda. Svečius pasitiko klasės auklėtoje Vitalija Mockuvienė, kuri pasipuošusi „Velykės“ apdarais ir nešina krepšeliu su Velykų dovanomis ir kiaušiniais pradėjo šventę Vytės Nemunėlio eilėraščiu „Margučiai“.

Šventiniame rytmetį pavadinimu „Rid, rid, rid margi margučiai“ Velykų bobutė pasveikino visus sulaukus Šv. Velykų ir uždavė įvairių klausimų vaikams : ką reiškia mažosios Velykaitės, koks Velykų simbolis, kodėl reikia dažyti kiaušinius, ką reiškia kiaušinių spalvos ir dar daug kitų klausimų į kuriuos vaikai atsakinėjo labai noriai. Savo prisiminimais apie kiaušinių marginimą dalinosi mamos, o močiutės pasakojo kaip seniau buvo marginami margučiai.

3 gardamo_progimnazija_velykeles7 gardamo_progimnazija_velykelesŠventėje vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, žaidė žaidimus, rideno kiaušinius, mėgdžiojo paukščių garsus. Kiekviena susirinkusi šeima su savo mažuoju turėjo numarginti ant lapo nupieštą didelį margutį, kuriuos vėliau mokytoje surišo į vieną didelę margučių knygą. Po visų linksmybių vaikų, mamų bei močiučių laukė vaišių stalas.