Gardamo mokiniai aplankė senoles

gardamo mokiniai pas mociutesGardamo pagrininės mokyklos mokinių taryba, vykdydama savanorystės projektą, aplankė Gardamo miestelyje gyvenančias vienišas garbaus amžiaus moteris.

Buvome sužavėti šiltu močiučių priėmimu, optimizmu ir meile gyvenimui, nuoširdžiu bendravimu su mokiniais. Senolės pasidalijo prisiminimais apie savo vaikystę, jaunystę, vaikų ir anūkų išdaigas, Gardamo miestelio istoriją.

Buvusi siuvėja Natalija Gocentienė džiaugiasi savo šeima, didžiuojasi anūkais, gerais kaimynais ir yra dėkinga likimui, kad gyvena tokiame gražiame miestelyje.

Rankdarbių karaliene vadinama Prakseda Kasparavičienė, pasakodama savo gyvenimo istoriją, nesiskundžia, bet su pasididžiavimu dėsto išgyventus sunkumus, kurie užgrūdina žmogų. Apžiūrėjome jaunystės nuotraukas, kuriose atsispindi praėjusio šimtmečio mados, tradicijos. Sunku buvo atitraukti akis nuo kruopštumu alsuojančių, spalvų įvairove mirgančių jos siuvinėtų paveikslų.

Buvusi geografijos mokytoja Irena Šerpytienė dalijosi prisiminimais apie metus, praleistus mokykloje, ir džiaugėsi, kad buvę mokiniai ją prisimena, aplanko. Paklausus, kuo skiriasi ano meto mokiniai nuo šiandieninių, mokytoja giria visus ir dėkoja jų tėvams, kad Gardamo vaikai auga mandagūs, paslaugūs, geranoriški.