Gardamo šventėje „Žydėk, žolyne“ – pagarba iniciatyviausiems ir drąsiausiems vietiniams

Žolinė yra žemės šventė, kuomet žmogus pamato, kaip jo darbas atneša rezultatų, laukai pripildo grūdų aruodus, miškai atveria savo gėrybių kraites, sodas subrandina vaisius ir atsiranda gamtos, žemės ir žmonių santarvė.

Štai į tokią žemės ir santarvės šventę praėjusį savaitgalį tradiciškai sugužėjo ir gardamiškiai. Visos apylinkės gyventojai, išsiilgę bendrystės, pokalbių, dainų, šokių ir kitokių linksmybių, metę darbus ir rūpesčius, susirinko gana gausiai. Net besiniaukstantis dangus jų neišgąsdino, tik dar labiau subūrė pasidžiaugti vasaros žolynais, supinti iš jų kvepiančias puokštes, padėkoti už gamtos grožį.

Džiaugėsi vieni kitais

Anot renginio vedėjos, Žemaičių krašto etnokultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkės Linos Balčiauskienės, nuo seno šiuo laiku baigdavosi rugiapjūtė ir po vasarojaus nuėmimo visa giminė susirinkdavo pabaigtuvėms. Taip ir praėjusio sekmadienio pavakarę gardamiškiai ir aplinkinių vietovių gyventojai tarsi didelė giminė suėjo pasidžiaugti vieni kitais, aptarti kaip sekėsi vasaros darbai.

Tai, kad ši vasara buvo gana dosni ir yra už ką padėkoti per Žolinę, buvo galima įsitikinti žvelgiant į Gardamo seniūnijos seniūnaitijų kiemelius: juose puikavosi komponuotos Žolinės dekoracijos, skirtos šventei „Žydėk, žolyne”. Visi iš žolynų sukurti papuošimai tik dar labiau išryškino, kokie išradingi yra seniūnaičiai, pirmininkai ir jų komandų nariai.

Įspūdingai atrodė ir šventės scena, kurią papuošė paveikslas iš lauko gėrybių ir atspindėjo Gardamo seniūnijos herbą. Renginio metu pasidžiaugta, jog šiemet sukanka 11 metų, kai šis herbas įrašytas į heraldiką.

Pagerbti už idėjas

Žolinės šventei „Žydėk, žolyne” įpusėjus, į sceną buvo pakviesti atvykę pasveikinti gardamiškius svečiai: savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir grupelė tarybos narių, taip pat Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė, parapijos klebonas Raimondas Jonauskas. Visi atvykusieji dėkojo už gražią šventę, tradicijų puoselėjimą ir tęsimą, sveikino seniūnijos darnią bendruomenę.

Šventės rengėjų dovanas – ant laužo žarijų keptą duoną, simbolinį Žolinės vainiką ir palapinę – pakviesti atsiimti Šylių seniūnaitis Arūnas Lileikis ir bendruomenės pirmininkas Arūnas Uselis, Meškinės seniūnaitė Rasa Ragelskienė, Gardamo seniūnaitis Gintaras Šarka ir bendruomenės pirmininkės pavaduotoja Diana Formanikaitė, Žakainių seniūnaitis Sigitas Jakštas, Ramučių seniūnaitė Dalia Minkevičienė ir bendruomenės pirmininkė Lijana Jagintavičienė, Bliūdsukių seniūnaitis Arūnas Kiudys ir bendruomenės pirmininkė Rasa Macdonald’s. Visi išvardintieji apdovanoti už Žolinės idėją, geranorišką dalyvavimą šventėje, kuriant dekoracijas.

Lietuvos valstybės vėliava šiemet įteikta Laimutei ir Petrui Bendžiams už jų drąsą atsisakyti tradicinio ūkio. Ši šeima pradėjo gėlininkystės verslą.

Rajono meras V. Laurinaitis Gardamo seniūnijai padovanojo fotoalbumą „Heydekrug. Šilutės kraštas istoriniuose atvirukuose“.

Likusias šventės akimirkas nuspalvino nuotaikingas šurmulys kiemeliuose, taip pat – Rugilės Vaičiulytės, grupės „Bernužėliai“ koncertai ir diskoteka su Dj Linu Vaitkumi.