Gelbėti sužeistus keturkojus tarnybos draugus mokėsi ir šilutiškės kinologės

87671853 2956397877750906_4427428326541361152_nKaip tarnybiniam šuniui suteikti pirmąją pagalbą, tvarstyti jo žaizdas, palaikyti gyvybę vežant į veterinarijos gydyklą – šių ir daugybės kitų dalykų amerikiečiai mokė lietuvius.

Visą praėjusią savaitę VSAT Pasieniečių mokykloje Medininkuose vyko mokymai kinologams, kurių metu keturi JAV Karo medicinos tarnybos veterinarijos gydytojai mokė suteikti pirmąją pagalbą tarnybiniams šunims. Neįprastuose mokymuose dalyvavo ir trys šilutiškės kinologės, tarnaujančios VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje.

Naudojo tikrovišką muliažą

Mokymus „Pirmosios medicininės pagalbos suteikimas tarnybiniam šuniui” organizavo VSAT bei JAV ambasada Lietuvoje. Juose su savo tarnybiniais šunimis dalyvavo 25 pasieniečiai kinologai iš įvairių VSAT padalinių bei dar aštuoni kitų institucijų kinologai su tarnybiniais šunimis.
87698409 205198310588933_7659323360593051648_n
„Užsiėmimų metu JAV Karo medicinos tarnybos veterinarijos gydytojai mokė mus ypatingų atvejų metu suteikti pirmąją pagalbą tiek tarnybiniam šuniui, tiek galimai nuo jo nukentėjusiam žmogui“, – „Šilutės naujienoms“ pasakojo VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyresnioji specialistė, kinologė-instruktorė Viktorija Kochtovė.

Kartu su ja į mokymus važiavo dar dvi šilutiškės – Bardinų pasienio užkardos jaunesnioji specialistė-kinologė Deimantė Zybartienė ir Plaškių pasienio užkardos jaunesnioji specialistė-kinologė Monika Šilinskaitė.

Mokymų metu vyko teoriniai ir praktiniai mokymai aktualiomis temomis. Buvo mokoma šuns kasdienės apžiūros, pirmosios medicininės pagalbos šuniui, šuns gyvybinių funkcijų atstatymo ir palaikymo kol šuo bus nugabentas iki veterinarinės gydyklos, letenų pažeidimų, dehidratacijos, pradinio gyvūno sužalojimų sutvarkymo, širdies darbo palaikymo, krūtinės ir pilvo atvirų žaizdų tvarstymo, akies traumų, nudegimo vietų tvarkymo ir kt.

Mokymų metu buvo naudojamas labai realus šuns muliažas, vardu „Diesel“, ant jo pasieniečiai atliko praktinius veiksmus. „Muliažas buvo puiki praktinių mokymų priemonė, nes turi kraujotakos ir kvėpavimo sistemas, įvairias sužeidimų vietas“, – pasakojo V. Kochtovė.

Dažniausiai susižeidžia snukį ir letenas

Viktorija su vyru Artūru, taip pat kinologu turi tris tarnybinius šunis. Viktorija VSAT tarnauja su 2 metų Nirvana Degantis kraujas. Artūras Karo policijos tarnyboje tarnauja su 3,5 m. Lokiu Degantis kraujas. Kartu su jais gyvena buvęs tarnybinis šuo, dabar jau veteranas – trylikametis Hadas.

Didelę patirtį turinti kinologė pasakojo, kad šuns sužeidimų tarnybos metu tikrai būna, dažniausiai – letenų ir snukio. Viktorijai yra tekę šuniui suteikti pirmąją pagalbą iki nuvykimo į veterinarinę gydyklą.

„JAV Karo medicinos tarnybos veterinarijos gydytojai parodė tikrai efektyvių tvarstymo būdų, kuriuos galėsime pritaikyti savo darbe“, – sakė ji.