Gėlių dovanojimo tradicijos skirtingose šalyse

 

1Ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose užsienio valstybėse gėlių dovanojimas yra gana gaji tradicija. Daugeliu atveju gėlės yra ne kaip priedas, tačiau pagrindinė dovana, kuri džiugina namus ne tik nuostabia išvaizda, tačiau ir aromatais. Tiesa, skirtingose šalyse gėlių dovanojimo tradicija skiriasi. Jeigu Lietuvoje karaliauja rožės, tai kitose šalyse dažnai meilei prisipažinti dovanojamos lauko gėlės.

Jungtinė Karalystė

2Kadangi gana nemaža dalis tautiečių gyvena Jungtinėje Karalystėje – verta susipažinti su gėlių dovanojimo tradicijomis šioje šalyje. Čia labai gaju dovanoti gėles kaip padėką net ir už mažiausias smulkmenas, pavyzdžiui, kai norite padėkoti už skanią vakarienę.

Juolab, gėlių puokštė labai dažnai atstoja dovaną, tad tik jo ir reikia, kad parodytumėte žmogui, kad nepamiršote jo gimimo dienos proga, vestuvių metinių proga ir panašiai.

Šioje karalystėje taip pat dažniausiai dovanojamas nelyginis gėlių skaičius, o lyginis nešamas ant kapaviečių. Prieš įteikiant gėles labai svarbu jas išvynioti iš specialaus apsauginio popieriaus. Kitaip pasirodysite netaktiškas.

Prancūzija

Untitled 3Prancūzijoje taip pat gana populiaru dovanoti gėles, tačiau išskirtinis bruožas, kad gėlės dovanojamos labai dažnai ir dažniausiai vos po 1 vnt. Tai reiškia, kad prancūzams nereikia didelių puokščių. Jiems svarbiausia – dėmesys. Taip pat gana populiaru greta vienos gėlės pririšti atviruką, kuriame – gražūs, romantiški žodžiai.

Vokietija

Untitled 4Vokietijoje taip pat gėlės labai dažnai yra padėkos simbolis. Taigi, padėkoti galima ir už skanią vakarienę, ir už buvimą kartu. Įdomu tai, kad šioje šalyje raudonos rožės, atrodo, turi ne tokią reikšmę prie kokios mes esame pratę. Taip, jos taip pat rodo romantinius ketinimus, tačiau čia į juos žiūrima labai atsainiai. Tai reiškia, kad raudonos rožės turi būti dovanojamos ne tuomet, kai susitikinėjama, tačiau jau tada, kai įsiplieskė romantiniai santykiai.

Norvegija

Untitled 5Šioje šalyje gana nepopuliaru ir netgi netaktiška dovanoti baltas gėles. Keista? Galbūt, nes Lietuvoje ši tradicija gana gaji. Tiesa, čia baltos gėlės dažniausiai siejamos su laidotuvėmis ir būtent tokių atspalvių augalai nešami tuomet, kai ateinama atsisveikinti su į kitą pasaulį išeinančiu žmogumi.

Ispanija

Untitled 6Ispanija yra temperamentinga šalis kurioje liejasi aistros. Taigi, čia labai puikiai tinka raudonų rožių dovanojimas. Ne tik romantiniams partneriams, tačiau ir tada, kai norisi padėkoti. Labai rekomenduojame nešti brangias gėles, kurios, matosi, kad turi savo vertę. Tokios puokštės yra labai vertinamos ir iškart parodo, kad gerbiate, vertinate tą žmogų, kuris gauna gėles.

Graikija

Untitled 7Dar viena pietinė valstybė, kurioje labiausiai vertinamos ne skintos, tačiau sodintos gėlės. Galbūt atrodys keistą einant į svečius nešti vazoninę gėlę, tačiau tikrai verta, kadangi taip parodote šeimininkui, kad jums patinka jo namai.
Žinodami gėlių dovanojimo etiketą visada pataikysite į taktą ir galėsite jaustis ramus, kad svečias tinkamai priims šį gražų Jūsų gestą.

Straipsnį parengė: www.geliufeja.lt