Geltonasis autobusiukas – Rusnės specialiajai mokyklai

AUTOBUSAI DIDESNI 2Nauji mokslo metai Rusnės specialiosios internatinės mokyklos bendruomenei prasidėjo su puikia Švietimo ir mokslo ministerijos dovana. Mokyklai paskirtas naujutėlaitis 19 keleivių vežantis „Volkswagen Crafter“ markės autobusas.

Lietuvos mokykloms šiemet nupirkti 48 tokie autobusai. Pora dienų prieš rugsėjo 1-ąją automobilių, raktelių, dokumentų įteikimo iškilminga ceremonija įvyko prie LR Seimo rūmų. Dovanas mokyklų vadovams įteikė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė bei švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Autobusai – patogūs, gražūs ir saugūs

Švietimo ir mokslo ministerija mokykliniams autobusams įsigyti šiemet skyrė 6 milijonus litų. Ministerijos vadovų nuomone, nauji autobusai yra patogūs, gražūs ir saugūs. Geltonųjų autobusų paskirtis – ne tik atvežti vaikus į mokyklas ir parvežti namo. Jais vaikai keliaus po Lietuvą, vyks į olimpiadas, koncertus, sporto varžybas.

Švietimo ir mokslo ministerija mokyklinius autobusus perka ir perduoda savivaldybėms nuo 2000 metų. Per tą laiką iš viso nupirktas 691 mokyklinis autobusas. Dalis autobusų skirti mokiniams, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į bendrojo ugdymo mokyklą, pavežti.
AUTOBUSAI DIDESNI
2013-2014 m. m. mokykliniais autobusais į mokyklas keliavo per 21 tūkst. 1-12 klasių mokinių.

Šilutės rajonui – vienas autobusas

Rusnės specialioji internatinė mokykla šiemet vienintelė rajone gavo geltonąjį autobusą. Įstaigos vadovas Romualdas Blechertas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad mokykla turėjo vieną jau 13 metų naudojamą autobusėlį. Juo artimesnėse vietovėse gyvenančius sunkios ir vidutinės negalios vaikus kiekvieną dieną atveždavo į mokyklą ir parveždavo namo. O pirmadieniais ir penktadieniais, kai reikėdavo į mokyklą atvežti ir namo parvežti toliau gyvenančius vaikus (jie penkias dienas gyvena mokykloje), mokykla nuomodavosi dar vieną autobusiuką iš Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos.

Pirmasis prašymas, kad mokyklai būtų paskirtas dar vienas autobusas, Švietimo ir mokslo ministerijai buvo pateiktas prieš ketverius metus. Kasmet mokykla prašymą kartojo, ir šiemet gavo ilgai lauktą transporto priemonę.