Pagrindiniai gelžbetonio gaminių pranašumai
- Stiprumas. Gelžbetonio gaminiai įprastai pasižymi nepriekaištingu įtempimo ir suspaudimo stiprumu. Būtent dėl šių savybių gelžbetonį galima laikyti viena patikimiausių ir plačiausiai pritaikomų statybinių medžiagų.
- Palanki finansinė išraiška. Bene visų gelžbetonio gaminių gamybos sąnaudos tikrai nėra didelės, todėl gelžbetonio gaminiai įprastai pasižymi vartotojui itin palankia kaina. Taip pat gelžbetonis yra itin ilgaamžė statybinė medžiaga, kuri savo funkcionalumo ir teigiamų savybių nepraranda itin ilgą eksploatavimo laikotarpį.
- Universalumas. Pasitelkiant gelžbetonio medžiagą galima suformuoti įvairių formų, dydžių, paviršių ir tekstūros statybines konstrukcijas. Todėl gelžbetonio gaminiai gali būti naudojami pačiose įvairiausiose architektūrinėse situacijose.
- Ilgaamžiškumas. Gelžbetonio konstrukcijos yra itin patvarios, atsparios įvairiems aplinkos poveikiams. Gelžbetonio sandara pagrįstoms konstrukcijoms nei lietus, nei sniegas nedaro jokios neigiamos įtakos, todėl tokios konstrukcijos patikimai gali tarnauti iki 100 metų. Dėl puikaus atsparumo drėgmei ir vandeniui, įvairūs gelžbetonio gaminiai neretai naudojami ir vamzdynams, užtvankoms, kanalams ar kitoms, povandeninėms konstrukcijoms formuoti.
- Atsparumas ugniai. Gelžbetonis nedega ir negali užsidegti. Gaisro atveju, kokybiškos gelžbetonio konstrukcijos gali atlaikyti itin didelę kaitrą nuo 2 iki 6 valandų. Todėl gelžbetonio sandara pagrįsti statiniai yra žymiai atsparesni ugniai, nei statiniai, kurių konstrukcijas sudaro medienos ar tik plieno medžiagos.
- Lankstumas. Gelžbetonio gaminiai, kitaip nei betono gaminiai, savo sudėtyje turi plieno. Ši medžiaga gelžbetonio gaminiams suteikia lankstumo. Lankstumo savybės užkerta kelią statybinės medžiagos trūkinėjimas bei įvairioms deformacijoms.
Gelžbetonio gaminių pritaikymo galimybės
Dėl puikių stiprumo bei lankstumo savybių, gelžbetonio gaminiai gali būti pritaikomi itin plačiai. Visų pirma, gelžbetonio sandara pagrįstos konstrukcijos puikiai tinka įvairios paskirties pastatų statybai. Gelžbetonis gali atlaikyti ir labai dideles apkrovas, todėl tai yra ideali statybinė medžiaga ir kelių formavimui ar tiltų statybai. Gelžbetonio konstrukcijomis neretai formuojamos ir atraminėmis sienos, įvairios paskirties bokštai ir pan. Dėl nepriekaištingo atsparumo drėgmei ir vandeniui, gelžbetonio statybinė medžiaga naudojama ir vandens rezervuarų, jūrinių konstrukcijų, vamzdžių statybai. Puikiu atsparumu gniuždymui ir apkrovoms pasižyminti medžiaga dažnai pasirenkama ir pamatų ar bunkerių statybos procesams. Trumpai tariant, universalumu išskiriantys gelžbetonio gaminiai gali būti sėkmingai pritaikomi iš esmės bet kuriame statybiniame procese, kuris susiduria su lanksčios, itin patvarios bei atsparios visiems aplinkos veiksniams, statybinės medžiagos poreikiu.
Jeigu ieškote individualiam architektūriniam projektui ar kažkokiam statybiniam procesui maksimaliai pritaikytų gelžbetonio gaminių, siūlome kreiptis į Kauno Gelžbetonio kompanijos atstovus. Kauno Gelžbetonis – daugiau nei 50 metų patirtį statybinių medžiagų ir konstrukcijų gamyboje turinti įmonė, kuri gali pasiūlyti aukščiausia kokybe pagrįstus gelžbetonio gaminius ir konstrukcijas, pagamintas specialiai Jūsų statybiniam projektui.
Rašyti atsakymą