Geradariai sušildė neįgalaus barviškio namus ir sielą

kiniulis _1_pslBelsk, ir bus atidaryta. Lietuva pilna kitų vargui neabejingų žmonių. Apie savo vargą prabilęs žmogus pagalbos sulaukia net iš visai jo nepažįstančių geradarių…

Tokios mintys vijo viena kitą, praėjusią savaitę dalyvaujant gerumo akcijoje Saugų seniūnijos Barvų kaime.

Čia į atokų miško vienkiemį kovo 23-ąją vienas po kito suko ir modernūs lengvieji automobiliai, ir statybinių medžiagų prikrauti sunkvežimiai. Visi jie gabeno paramą, kurią daugybė geros valios žmonių skyrė čia gyvenančiam ir neįgalią dukrytę auginančiam 31 metų neįgaliajam Viktorui Kiniuliui.

Gerumo akciją organizavo labdaros ir paramos fondo VšĮ „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ direktorius Algimantas Patackas ir savanoriai, tai akcijai subūrę penkias įvairiomis statybinėmis medžiagomis ir buitine įranga prekiaujančias organizacijas.

Svarbiausia, kad rūpinasi dukrele

Palaikė trobelė vidury miškų esančioje laukymėje, į kurią dardėti tenka duobėtu lauko keliuku. Toks vaizdas atsiveria prieš akis pravažiavus Lapynų kaimą.Kiniulis su_pyragu

Neįgalus jaunas vyras V.Kiniulis su savo mama čia įsikūrė jau seniai. Nežinia, ar tas namelis tada atrodė prasčiau, ar dabar, bet įvažiavus į kiemą išties tampa liūdna. Suskeldėjusios sienos, nuo sienų krentantis tinkas, išklypusios durys ir kiauras stogas – tai pagrindinės bėdos, kurias rodo Viktoras.

Ir lėšų, ir tikro šeimininko rankos prašyte prašosi ir apgriuvę ūkiniai pastatai, ir aplink juos tvyranti netvarka, ir namelio vidus. Ne tik šeimininko, bet ir šeimininkės čia akivaizdžiai trūksta. Bet jos nėra jau daug metų. Viktoras pasakoja, jog prieš 9 metus jo dukrelės mama paliko mažylę, ir dabar vyras iš jos gauna tik alimentus.

Apie prieštaringas šio barviškio pastangas surasti mergaitei kitą mamą „Šilutės naujienose“ jau rašėme prieš kelerius metus. Pastangos nebuvo sėkmingos, ir dėl tų nesėkmių abi pusės visada turėdavo savas teorijas. Savo nuomones apie prieštaringa asmenybe vadinamą V.Kiniulį turi Saugų seniūnijos, Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai ar situacijas žinantys gretimų kaimų gyventojai.

Bet šįkart – ne apie tai, nes kaip ten besuktum, savo dukrele Viktoras išties rūpinasi. O visi jam padėti susibūrę žmonės akcentavo, jog tai ir yra svarbiausia.

Fondo įkūrėjas džiaugiasi galėdamas padėti

Kiniulis visi_remejaiĮ nuošalią sodybą lydinčios Saugų seniūnijos socialinės darbuotojos Bronė Adomaitienė ir Dovilė Gečaitė pasakoja, kad V.Kiniuliui nepavyksta net paramos maisto produktais skirti, nes jo ir dukrelės neįgalumo pašalpos bei kitos pajamos viršija valstybės remiamų pajamų minimumą. Dėl tos pačios priežasties jam negalima skirti ir vienkartinės pašalpos.

Tačiau Viktoras nenuleido rankų ir visais įmanomais būdais ieškojo paramos, mat turėjo didžiulį rūpestį – visai prakiuro namelio stogas.

Apie savo gyvenimą nevengiančio kalbėti vyro rūpestį išgirdo labdaros ir paramos fondo „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ vadovas Algimantas Patackas. Pats iš sostinės į Barvus atvažiavęs jaunas vyras pasakojo šį fondą įkūręs prieš porą metų. Tokia mintis kilo todėl, kad pačiam A.Patackui gyvenime teko daug vargti, kūdikystę ir vaikystę praleisti valdiškuose namuose.

Fondas nuolat remia kūdikių ir vaikų namus, mokyklas, seniūnijas, pavienes šeimas visoje Lietuvoje.

A.Patackas „Šilutės naujienoms“ sakė matantis, kad šiandien situacija Lietuvoje yra tokia, jog neįgaliesiems ypač sunku sutaupyti remontui, nes itin brangiai kainuoja medikamentai, medicinos įranga.kiniulis krauna_medziagas

„Viktoro šeima yra stipriai nuskriausta likimo, ir mes džiaugiamės galėdami jai padėti. Didžiuojamės, kad šis tėvelis nepabūgo kreiptis į visuomenę pagalbos. Šis neįgalus žmogus kaip išmanydamas stengiasi dėl savo dukrelės ateities. Bendrystės jausmas ir gebėjimas likti neabejingiems mus visus daro stiprius. Altruizmas ir geranoriškumas vienija mūsų tautą, o žmonės, patekę į siaubingą padėtį, turi vilties“, – sakė A.Patackas.

Jis pats ir labdaros fonde dirbančių 20 savanorių padėti šilutiškiui subūrė įmones UAB „Autovainera“, AB „Vaineta ir partneriai“, UAB „Mida LT“, GROHE AG, Villeroy & Boch Gustavsberg OY ir UAB „Vauksa“. A.Patackas dėkojo joms, kad atsiliepė į prašymą padėti neįgaliesiems V.Kiniuliui ir jo dukrytei.

Viena iš fondo paramos sąlygų yra viešumas, tad Viktorui teko sutikti, kad apie jo gyvenimą ir gautą paramą bus rašoma ir internete, ir rajoninėje žiniasklaidoje.

V.Kiniulis neprieštaravo, todėl dar praėjusių metų pabaigoje jo situacija buvo aprašyta socialiniame tinkle „Facebook“. Tuomet pradėjo plaukti ir geradarių parama: Viktorui dovanotas naujas šaldytuvas, jo kontaktus iš fondo gavę pavieniai žmonės vežė jam ir dukrytei drabužių, maisto papildų, buities įrangos.

Tačiau dosniausia parama – statybinės medžiagos bei įranga – atgabenta praėjusią savaitę.

Paramos pinigais nevertina

Kiniulis aplinka2Vienas iš labdarių, UAB „Mida LT“ iš Gargždų direktorius Justinas Razmus pats atlydėjo į barviškio kiemą sunkvežimį, prikrautą įvairių statybinių medžiagų. „Tai visa, ko reikia naujam stogui“, – trumpai atsakė į klausimą. O klausiamas, už kokią sumą statybinių medžiagų atgabeno, sakė, jog nevertina šios paramos pinigais, tik linki, kad šis stogas padėtų užaugti šiai šeimai.

Tądien į Viktoro kiemą įsuko ir plyteles koridoriui ir voniai, maišytuvus ir dušo komplektą atvežę verslininkai.

Barviškiui pažadėta, jog artimiausiomis dienomis bus atvežtos lauko bei vidaus durys, bus suremontuota vonia, atvažiuos ir naują stogą uždengsiantys statybininkai. Taigi Viktoro namelis išties atgims iš naujo.

Suvažiavusieji dovanojo ir drabužėlių mergaitei, nešė maišus saldumynų. O Viktoras, laukdamas svečių, iškepė pyragą, kuriuo pavaišino savo geradarius.

„Jei kiekvienas pradėtume nuo savęs, kiek gerų darbų galėtume padaryti, kiek vargo sumažėtų“, – kalbėjo iš visų Lietuvos pakraščių suvažiavę įmonių atstovai. Neilgai pasidaliję mintimis visi išsiskirstė į skirtingus šalies rajonus – visų tądien dar laukė nemažai darbų. 

„Lietuva pilna geros valios žmonių“, – mąstėme stebėdami tokią neįtikėtiną gerumo akciją.