Geriausi abiturientai – būsimieji medikai, kariškiai, informatikai

geriausi abiturientai 1pLiepos 14-ąją Šilutės Hugo Šojaus dvare karaliavo jaunimas – šįkart čia sukviesti tie, kas geriausiai išlaikė brandos egzaminus.

Šiemet išrinktas geriausių krašto abiturientų devintukas – tiek jų bent vieną, du ar tris brandos egzaminus išlaikė 100 balų. O vieno abituriento – Martyno Šapalo iš Vydūno gimnazijos – šimtukais įvertintos net keturių dalykų žinios.  
Metai derlingi šimtukų

Šiemet rajono bendrojo ugdymo mokyklose mokėsi 386 abiturientai.

Daugiausia abiturientų (be privalomojo lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino) laikė anglų kalbos egzaminą – 284 (2015 m. – 269). Antroje vietoje pagal populiarumą – matematika – šį egzaminą laikė 237 jaunuoliai. Mažiau moksleivių rinkosi istoriją – 151 (2015 m. – 174), biologiją – 128 (2015 m. – 142), fiziką ir geografiją – atitinkamai 41 ir 40, chemiją – 33 (2015 m. – 48), informacines technologijas (IT) – 20. Mažiausias skaičius dvyliktokų laikė rusų kalbą – 2, o vokiečių kalbą – tik 1 mokinys.

Visi šiemetiniai mokiniai išlaikė penkių mokomųjų dalykų valstybinius brandos egzaminus: tai užsienio kalbos (rusų, vokiečių), fizikos, geografijos ir IT.geriausi vyduno gimnazijos direktore

Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja Rasa Žemailienė pasidžiaugė, kad šie metai vėl buvo derlingi šimtukų: jų mokiniai gavo 15 (2015 m. – 17, 2014 m. – 7).

Anglų kalbos egzaminą 100 balų išlaikė 4, matematikos ir IT – po 3, lietuvių kalbos ir literatūros ir fizikos – po 2, chemijos – 1 abiturientas.

Šimtukais nudžiugino 9 mokiniai: 7 jų – iš Šilutės Vydūno gimnazijos, 1 – iš Šilutės pirmosios gimnazijos ir 1 – iš Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos. Bendras jų gautų šimtukų skaičius – 15.

Šilutė lauks sugrįžtančių po studijų

Sveikindamas į padėkos renginį sukviestus geriausius abiturientus, jų mokytojus ir tėvelius, rajono meras Vytautas Laurinaitis pastebėjo, jog visa ši savaitė buvo brandos kelią užbaigiančių ir tai patvirtinančius dokumentus gaunančių abiturientų švenčių metas.

Šimtukus gavusius mokinius VLaurinaitis pavadino abiturientų elitu. Tai, anot mero, prestižas visam rajonui, nes reitinguose visi norime gerai atrodyti.

geriausi abiturientai  muzikantai„Jūs daug dirbote ir pasiekėte maksimumą“, – sakė V.Laurinaitis, linkėdamas jauniesiems šilutiškiams tolesnės sėkmės ir tokių pat aukštų rezultatų visose jų veiklose. Ir pažadėjo, kad Šilutė visų jų lauks sugrįžtant po studijų.

Pasveikinti gabiausio ir darbščiausio Šilutės jaunimo atvyko ir Seimo narys Artūras Skardžius. Jis sakė, kad valstybei labai svarbu turėti išsilavinusius piliečius, kurie sugeba kryptingai orientuoti savo žinias.

„Ateitis priklauso jums, aš tikiu, kad jūs savo žinias parvešite namo, ir kad mes ateityje galėsime perduoti jums valstybės vairą“, – sakė Seimo narys.

Jis taip pat įteikė gėles visiems mokytojams, kurie, atiduodami savo širdį ir žinias, padėjo pasiekti savo mokiniams tokių aukštų rezultatų.

Savo moksleivių pasiekimais džiaugėsi ir Šilutės Vydūno bei Pirmosios gimnazijų vadovės. Marina Stirbienė sakė, jog tokie Vydūno gimnazijos moksleivių pasiekimai nebuvo netikėti, nes tai tie jaunuoliai, kurie atkakliai siekė tikslo ir stabiliai dirbo. Jaunuoliams ji linkėjo ir toliau nenuleisti kartelės.

Laima Spirgienė dėkojo ir moksleivius ruošusiems bei nuolat juos drąsinusiems Pirmosios gimnazijos mokytojams, ir juos visada palaikiusioms jų šeimoms, ir rajono valdžiai, kasmet surengiančiai gražią gabiausių jaunuolių pagerbimo ceremoniją, kuri prasmingai uždaro mokyklinių metų ratą.