Geriausi abiturientai studijuos ir Lietuvoje, ir užsienyje

geriausi abiturienta 2015Šilutės rajoną kasmet garsina vis aukštesni abiturientų pasiekimai. Tai konstatuota antradienį Savivaldybėje vykusiame tradicinėje geriausių šių metų abiturientų pagerbimo ceremonijoje.

Prieš keletą metų pradėjus šią gražią tradiciją būdavo renkamas labai gerai egzaminus išlaikiusių rajono moksleivių dešimtukas, vėliau geriausiųjų skaičius šoktelėjo iki 12-kos. O štai šiemet išrinktas aukščiausiais balais valstybinius egzaminus išlaikiusių abiturientų 14-tukas.

Visi jie, jau atšokę išleistuves, kartu su tėvais, mokytojais ir gimnazijų vadovais į vieną būrį sukviesti antradienį, visiems įteiktos savivaldybės vadovų padėkos.

Moksleivių pasiekimai – prestižas Savivaldybei

Į susirinkusiuosius kreipęsis rajono meras Vytautas Laurinaitis pastebėjo, kad abiturientų pasiekimus kasmet lyginame su ankstesniųjų metų pasiekimais ir šiemetiniai rezultatai dar geresni nei pernai ir užpernai.

Šiemet rajono moksleiviai brandos egzaminų sesijos metu iš viso gavo net 17 šimtukų, trijų abiturientų žinios įvertintos net dviem šimtukais. Tai, anot mero, yra prestižas ir jų gimnazijoms, ir rajono savivaldybei.

Beje, Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotojos Rasos Žemailienės surinkti duomenys rodo, jog 2013 metais taip pat turėjome net 17 šimtukų, tuo tarpu pernai – tik 7.

„Jūs pasiekėte maksimumą, ir šis pasiekimas sudarys jums galimybes maksimumą pasiekti srityje, kurią jūs pasirinkote. Linkiu, kad jums viską pavyktų įvykdyti“, – sakė V.Laurinaitis.

Jis pabrėžė, kad tokie pasiekimai yra ir didelis mokytojų bei tėvų nuopelnas.

Geriausiai sekėsi anglų kalbos egzaminas

Pasak R.Žemailienės, šiemet daugiausiai – šešis – šimtukininkus išugdė Vydūno, penkis – Šilutės pirmoji gimnazijos, du šimtukininkai baigė Švėkšnos „Saulės“ gimnaziją ir vienas – Vainuto gimnaziją.

Daugiausia – 11 – aukščiausių įvertinimų gauta iš anglų kalbos, po 2 – matematikos ir informacinių technologijų, po 1 – lietuvių kalbos ir literatūros bei biologijos egzaminų.

Abiturientai privalėjo laikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, o kitus galėjo rinktis iš šešių. Laikyti 7 egzaminus pasirinko 2 moksleiviai, šešis laikė 10 abiturientų, 70 moksleivių laikė 5 egzaminus, kiti – dar mažiau.

Daugiausia mokinių – 269 – šiemet laikė anglų kalbos valstybinį egzaminą (pernai tokių buvo 197), 205 rinkosi matematiką (pernai – 199), 174 – istoriją (pernai – 185), 142 – biologiją (pernai – 153).    Chemijos egzaminą laikė 48, fizikos – 47, informacinių technologijų – 20, rusų kalbos – 14, vokiečių kalbos – tik 1 bendrojo ugdymo mokyklų moksleivis.
Tik fizikos egzaminą laikyti atvyko visi, kurie buvo užsiregistravę jį laikyti, o didžiausias neatvykusiųjų skaičius – net 10 – užregistruotas anglų kalbos egzamine.

Visi abiturientai (100 proc. laikiusiųjų) išlaikė 6 dalykų egzaminus: anglų, vokiečių ir rusų kalbų, chemijos, geografijos ir informacinių technologijų.

Pagrindinėje sesijoje kelių dalykų egzaminų neišlaikė 56 rajono abiturientai, pernai tokių buvo net 116, tad ir šis skaičius rodo gerėjančias žinias. Daugiausia – 32 – neišlaikė valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, 17 – matematikos, 4 biologijos, 2 fizikos ir 1 – istorijos.