Geriausia Švėkšnos abiturientė Urtė Paldauskaitė: „Džiaugiuosi galėdama padėti kitiems“

Geriausia sveksnos_abituriente_Urte_Paldauskaite_su_tevais_2„Drąsos daryti tai, kas patinka, stengtis, pasitikėti savimi ir nebijoti rizikuoti, nes kitaip nieko nepasieksi“, – šiuo principu vadovaujasi 18-metė švėkšniškė Urtė Paldauskaitė.

Urtė – aktyvi Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šių metų laidos abiturientė, mokinių tarybos pirmininkė, viena iš ilgametės moksleivių akcijos „Padėkime tiems, kurių nelanko Kalėdų senelis“ organizatorių.

Šiemet jai, kaip geriausiai Švėkšnos abiturientei, teko garbė į miestelio šventę atvežti Švėkšnos vėliavą.

Vasarai baigiantis Urtė ruošiasi išvažiuoti studijuoti į sostinę, tad kol ji dar gimtuosiuose kraštuose, kalbėjomės apie nuveiktus darbus, ateities planus ir malonumą daryti gerus darbus.

Aktyvi nuo mažų dienųGeriausia sveksnos_abituriente_Urte_Paldauskaite

Urtė gimė ir užaugo Švėkšnoje. Čia lankė darželį, pradinę mokyklą ir gimnaziją. Švėkšnoje gyvena daug jos giminaičių ir draugų. Šiame miestelyje ji jaučiasi kaip žuvis vandenyje – viskas čia pažįstama, sava, artima.

„Niekada nebuvo planų kažkur kitur mokytis ar keltis gyventi“, – atvirauja mergina.

Kalbantis su Urte nesunku pastebėti, kad ji turi tvirtą charakterį, yra smalsi, drąsi, aktyvi. Ji pripažįsta, kad tokia yra nuo mažų dienų. Dvylika metų ji šoko tautinius šokius, nuo penktos klasės buvo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinių tarybos narė, o paskutiniuosius 2-3 metus šiai tarybai pirmininkavo, taip pat priklausė ir Lietuvos mokinių sąjungai.

Tačiau turėdama daug visuomeniškos veiklos švėkšniškė niekada neapleido mokslų ir, kaip pati sako, nuo pirmos klasės buvo pirmūnė.

„Niekada nebuvau verčiama mokytis. Visą laiką mokiausi dėl savęs, kad man pačiai būtų gerai, kad įstočiau studijuoti ten, kur noriu“, – pabrėžia ji.

Šiandien ji gali džiaugtis savo darbo vaisiais – įstojo į savo svajonių specialybę – leidybos ir reklamos studijas Vilniaus universitete. Mergina jau nuo 10 klasės žinojo, kad nori studijuoti būtent šią specialybę. „Visą laiką save įsivaizdavau dirbančią tokį darbą“, – neslepia ji.

Urtė sako, kad jai taip pat svarbūs draugai ir laikas su šeima. Visus šiuos dalykus – šeimą, draugus ir mokslus – ji puikiai suderino netgi dvyliktoje klasėje. Darbo dienomis mokydavosi, o savaitgaliais leisdavo laiką su artimaisiais.

Daug metų prisidėjo prie akcijos

Geriausia sveksnos_abituriente_Urte_Paldauskaite_veliava_1Maždaug 6 metus Urtė kasmet padėdavo „Saulės“ gimnazijoje organizuoti akciją „Padėkime tiems, kurių nelanko Kalėdų senelis“. Ši akcija gimnazijoje vyksta jau kone 20 metų. Ją organizuoja mokytoja Danguolė Jančauskienė. Akcijos tikslas – padėti visiems seniūnijos vaikams pajusti kalėdinę nuotaiką.

Akcijos metu mokyklos bendruomenė renka žaislus, pinigines aukas, rengia spektaklius. Už gautas lėšas nepasiturinčių šeimų vaikams nuperka žaislų, skanėstų. Prieš Kalėdas seniūnijoje vyksta šventė, kurios metu susirenka vaikai ir jų tėvai. Kalėdų Senelis kiekvienam vaikui įteikia dovanėles.

Anksčiau daug metų šioje akcijoje dalyvavo 5 metais vyresnė Urtės seseuo Akvilė. Mažoji sesė matydavo vyresnėlės pavyzdį, o paaugusi panoro ir pati prie to prisidėti. Urtė sako, kad ši akcija jai labai graži, vykdant ją įsitraukia visa mokyklos bendruomenė.

„Vaikų akys būna pilnos džiaugsmo, vien dėl to smagu būti tokios akcijos dalimi. Kiekvienais metais pagalvodavau, kas čia gali būti kitaip, bet kiekvieną kartą po akcijos būdavau dar laimingesnė. Labai džiaugiuosi, kad galiu padėti kitiems“, – sako geriausia Švėkšnos abiturientė.

Jautėsi pagerbta

Švėkšnos miestelis per kasmetinę „Dvaro šventę“ turi tradiciją karieta įvežti miestelio vėliavą. Ši privilegija – atvažiuoti karieta su vėliava rankoje ir ją iškelti – tenka geriausiam tų metų abiturientui.

Dažniausiai tai būna geriausiai egazaminus išlaikęs abiturientas. Urtė sako, kad šiemet nebuvo vieno, kuris būtų itin gerai išlaikęs baigiamuosius egzaminus ir išsiskirtų iš kitų. Todėl šįmet šventės organizatoriai atsižvelgė į abituriento visuomeninę veiklą, ir pasirinko ją.

„Paskutiniai mėnesiai, kai esu savo miestelyje, ir tokį svarbų dalyką padaryti buvo smagu. Tėvai džiaugiasi, ir draugai džiaugiasi, lyg čia būtų buvę kažkas „vau“! Pripažinimas visą laiką smagu, tačiau visus tuos 12 metų nebuvau verčiama būti aktyvi ir negalvojau, kad mane taip pagerbs. Visur dalyvavu, nes smagu tai daryti, visą laiką norėdavau padėti kitiems“, – įvertinimu džiaugiasi ir pati mergina.

Urtė neslepia, kad rūpinantis kitais pasitaikydavo ir nusivylimų, tačiau ji mokėjo susitaikyti. Ji nuolat jautė tėvų, sesers, giminių palaikymą.

Beje, Urtės tėvai – Jolanta ir Arūnas Paldauskai visada padeda Švėkšnos bendruomenei. „Jeigu reikia pagalbos, jie padeda mielai, niekada nesako „ne“ ar „neturime laiko“, – tėvų pavyzdį mato mergina.

Urtės sesuo mokosi Škotijoje. Mergina džiaugiasi, kad jai ten puikiai sekasi. Iš pradžių Urtė, kaip ir Akvilė, norėjo išvažiuoti studijuoti į užsienį. „Visgi vėliau pagalvojau – tegul vienas šeimos vaikas lieka Lietuvoje“, – juokiasi ji.

Švėkšniškė įsitikinusi, kad jaunam žmogui Lietuvoje tikrai yra galimybių. Aišku, ji nori pamatyti ir kitas šalis, todėl neatmeta galimybės dalyvauti studentų mainų programose.

Gerus darbus Urtė norėtų tęsti ir Vilniuje, tačiau supranta, kad sostinėje viskas bus kitaip, gal net bus sunku įsilieti į visuomeninį gyvenimą, nes aktyvių jaunuolių ten daug. Bet ji tikisi, kad aktyvios veiklos ras ir ten.