Geriausiai Kėdainiuose sekėsi V. Murausko auklėtiniams

BoksasBaigėsi keturias dienas Kėdainių arenoje vykęs Lietuvos bokso čempionatas, kuriame išdalinta 14 medalių komplektų – šešiose moterų ir aštuoniose vyrų svorio kategorijose. Šilutės klubo „Kovotojas“ boksininkai, treniruojami Vinco Murausko, iškovojo 5 aukso, po vieną sidabro ir bronzos medalius.

Iš viso Lietuvos bokso čempionate kovojo 74 boksininkai: 58 vyrai ir 16 moterų. Po šių šalies pirmenybių bus suformuota Lietuvos rinktinė, kuri pavasarį kovos atrankos turnyruose į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes. Šis čempionatas taip pat pažymėjo gražų jubiliejų – Kėdainių krašto bokso 50-metį, jo metu pagerbti nusipelnę krašto bokso visuomenės žmonės, veteranai.

Čempionate Šilutę atstovavo 9 boksininkai ir boksininkės: Austėja Aučiūtė, Rugilė Altaravičiūtė, Paulina Lazdauskaitė, Marius Kontrimas, Edgaras Skurdelis, Vytautas Balsys, Kęstutis Nemanius, Tomas Olberkis ir Deividas Girulis.

Svorio kategorijoje iki 57 kg titulą apgynė daugkartinis šalies čempionas E. Skurdelis. Vienas Lietuvos rinktinės lyderių finale užtikrintai 5:0 nugalėjo 2016 m. Europos jaunimo čempionato prizininką Artūrą Zinkovskį. Svorio kategorijos iki 69 kg pralaimėjimų finaluose serijos nepavyko nutraukti D. Giruliui, jis finale pralaimėjo jau trečius metus iš eilės. Šįkart D. Girulis 2:3 turėjo pripažinti panevėžiečio Renaldo Dirsės pranašumą. Svorio kategorijos iki 75 kg čempiono titulą apgynė V. Balsys. Geriausias 2018 m. Lietuvos boksininkas finale 5:0 pranoko Tomą Sinkevičių, o šilutiškis M. Kontrimas savo svorio kategorijoje iškovojo bronzą.

Šeši medalių komplektai išdalinti moterų varžybose, trys šilutiškės tapo čempionėmis.

Svorio kategorijos iki 51 kg finale R. Altaravičiūtė jau pirmame raunde įrodė savo pranašumą prieš Kristiną Normantienę ir iškovojo auksą. Svorio kategorijoje iki 57 kg čempione tapo P. Lazdauskaitė, kuri finale 5:0 pranoko Gretą Žukauskaitę. Čempionės titulą apgynė A. Aučiūtė, kuri svorio kategorijoje iki 69 kg taškais 5:0 nugalėjo Augustiną Markelionytę.

Lietuvos bokso čempionatas surengtas jau 93 kartą. Nuo 1925 metų organizuojamos šalies pirmenybės neįvyko tik kartą – 1939 metais.