Geriausias Lietuvos boksininkas ir treneris – iš Šilutės

 

boksas Murauskas_ir_BalsysPrieš savaitę Vilniuje buvo apdovanoti geriausi 2018 metų Lietuvos boksininkai, boksininkės, treneriai ir teisėjai. Laureatams įteikti specialūs prizai, piniginės premijos ir rėmėjų dovanos.

Geriausiu praėjusių metų Lietuvos boksininku išrinktas iš Švėkšnos kilęs Vytautas Balsys (treneriai Vincas Murauskas ir Vidas Bružas), o geriausiu treneriu tapo ne vieną garsų boksininką išugdęs Vincas Murauskas.
Sėkmingai perėjo iš jaunimo į suaugusiųjų boksą

Skambiausias V. Balsio laimėjimas – pasaulio studentų čempionate iškovotas bronzos medalis. V. Balsys taip pat laimėjo Lietuvos čempionatą ir Kaune vykstantį Algirdo Šociko tarptautinį turnyrą bei tapo tarpvalstybinio mačo Lenkija – Lietuva nugalėtoju.

„Manau, kad man pavyko sėkmingai pereiti iš jaunimo į suaugusiųjų boksą, bet dar reikia daug tobulėti ir daug ko išmokti. Pagrindinis tikslas buvo laimėti pasaulio studentų čempionato medalį. Tai pavyko įgyvendinti ir dėl to labai džiaugiuosi. Norėjosi medalio ir Europos jaunimo U22 čempionate, bet to pasiekti nepavyko. Sieksiu medalio šių metų jaunimo čempionate, o vėliau svarbiausios varžybos bus Europos žaidynės, kur prasidės kova dėl kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes“, – sakė 21-ąjį gimtadienį švenčiantis V. Balsys.

„Labiausiai džiugina tai, kad Lietuvoje auga perspektyvi boksininkų karta. Kaip ir kiekvienais metais, jaunieji Lietuvos boksininkai laimėjo medalį Europos jaunių čempionate, iškovojo kelialapį į pasaulio jaunimo čempionatą. Tikimės, kad jaunimo gretose auga ir būsimi olimpiečiai, – sveikino Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga. – Lietuvos suaugusiųjų rinktinei buvo intensyvus pasirengimo etapas. Nors pernai nevyko suaugusiųjų pasaulio ir Europos čempionatai, šiais metais jau prasideda kova į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.“

Sportininkams reikia ir finansinės paramos

Geriausiu treneriu išrinktas Vincas Murauskas. Net šeši šilutiškio auklėtiniai, tarp jų ir geriausiu metų boksininku išrinktas V. Balsys, tapo 2018 metų Lietuvos čempionais.

Vincas Murauskas geriausiu šalies bokso treneriu išrinktas trečius metus iš eilės. „Šilutės naujienoms“ jis sakė, kad smagu, jog Šilutės sporto mokyklos treneriai ir jų auklėtinių yra įvertinami Lietuvos lygiu. Tačiau, anot jo, geriausio trenerio įvertinimas yra vaikų, jo auklėtinių nuopelnas.

V. Balsį V. Murauskas treniravo 10 metų. Treneris jį prisimena kaip darbštų sportininką. Į treniruotes Vytautas važinėdavo iš Švėkšnos, treniruočių nepraleidinėjo, nors jos būdavo du kartus per dieną. Anot trenerio, visas savo pergales Vytautas iškovojo tik juodo darbo dėka.

Šiuo metu V. Murauskas treniruoja perspektyvius sportininkus – Robertą Jokulį, Marką Užkuraitį, brolius Kiminius, Austėją Aučiūtę.

Kiekviena šių boksininkų iškovota pergalė džiugina ir garsina Šilutės vardą, tačiau treneris atkreipia dėmesį, kad šis sportas kainuoja nemažai asmeninių lėšų. „Norint išlaikyti perspektyvius sportininkus mūsų mieste, jiems reikia skirti ir finansinę paramą, nes kitaip juos, kaip Austėją ar Robertą, nuvilios didmiesčiai“, – sakė V. Murauskas.