Geriausiems rajono abiturientams – linkėjimai sugrįžti namo

abiturientai su valdziaĮ Šilutės rajono savivaldybę sukviesti geriausi iš geriausių rajono moksleiviai, jų mokytojai ir tėvai.

Jau daug metų renkamas geriausiųjų dešimtukas pastaruoju metu virsta 11-tuku ir net 12-tuku. Būtent dvylika aukščiausiais įvertinimais išlaikiusių brandos egzaminus abiturientų rajone atrinkta ir šiemet.

Juos pabendrauti sukvietę rajono vadovai pasidžiaugė tokiu sėkmingu moksleivių pirmuoju žingsniu į gyvenimą ir linkėjo, kad ir kiti jų žingsniai būtų ne mažiau sėkmingi ir ryškūs. Be kitų linkėjimų, nuskambėjo ir jau tradiciniu tampantis palinkėjimas baigus mokslus grįžti į gimtinę.

Didelė dalis geriausių abiturientų irgi išsitarė, jog tolesnį gyvenimą norėtų kurti Šilutės krašte.

Linkėta visada išlikti pirmiemsabiturientai pasiraso

Rajono merė Daiva Žebelienė pažymėjo, jog pirmasis šių jaunų žmonių gyvenimo etapas praėjo sėkmingai. Dabar ateina naujas ir ne mažiau svarbus etapas – gyvenimo kelio pasirinkimas ir studijos.

Merė dėkojo moksleivių mokytojams ir tėvams ir linkėjo jiems kantrybės, kurios ateityje dar reikės, o moksleivius pakvietė pasirašyti Garbės knygoje.

Didelės sėkmės jaunuoliams linkėjo ir Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis. Anot direktoriaus, kiekvienas žmogus pirmiausia būna mokinys, o vėliau tampa ir kieno nors mokytoju – kad ir savo vaikų. „Užsibrėžto tikslo siekimas visada atsiskleidžia lyg žiedas, tad linkiu jums nuskinti dar daug žiedų ir jais pasidžiaugti“, – sakė direktorius.

Jo pavaduotojas Alvidas Šimelionis priminė, jog neretai mokykloje buvę vidutiniokai vėliau daug dirba ir pasiekia net daugiau nei geriausieji. Geriausiems abiturientams jis linkėjo nesustoti patekus į geriausiųjų dešimtuką ar penkiasdešimtuką, linkėjo visose srityse būti pirmiesiems.

Moksleivius sveikino su dovanomis atvykęs Seimo narys Kęstas Komskis. Jis priminė, kad Šilutės kraštui labai reikia išsilavinusių žmonių ir kvietė juos baigus mokslus sugrįžti čia.

„Šilutės naujienos“ tradiciškai pakalbino geriausius rajono moksleivius, domėjosi jų pomėgiais ir ateities planais.

AušrAusra Kirjanovaitea KIRJANOVAITĖ, Vydūno gimnazija

Egzaminų rezultatai: anglų kalba – 96, istorija – 95, lietuvių kalba – 94.

Paklausta, kokie yra gyvenimo siekiai, Aušra atsako labai atvirai: „Sieksiu būti laiminga“. Todėl mergina neskuba rinktis gyvenimo kelio. Planuoja metus pakeliauti, pažinti pasaulį, suprasti, kas labiausiai traukia. Studijuoti norėtų užsienyje, bet neatmeta galimybės grįžti į Lietuvą.

Kad jai labiausiai patinka kalbos ir istorija, rodo puikūs egzaminų rezultatai. Dėl jų gimnazistė smegenų nedžiovino: „Kai dalykas labai patinka, užtenka atidžiai paklausyti per pamokas, šiek tiek skirti laiko namuose, ir žinios kaupiasi“, – sakė ji ir pridūrė, kad už žinias labai dėkinga puikiems gimnazijos pedagogams, ypač – Daivai Abišalienei ir Sauliui Zdanevičiui.

Kadangi mokslai neužėmė viso Aušros laiko, mergina laisvalaikį skyrė bendravimui su draugais, domėjosi muzika, filmais.

Karolina KAMINSKAITĖ, Vydūno gimnKarolina Kaminskaiteazija

Egzaminų rezultatai: lietuvių kalba  – 100, istorija – 100, anglų kalba – 97, matematika – 72.

Šilutiškė jau yra įstojusi į Didžiosios Britanijos Notingemo universitetą – studijuos architektūrą. Šioms studijoms rengėsi jau seniai, baigė ir Dailės mokyklą.

Karolina irgi tikina, kad geriems mokymosi rezultatams svarbu dirbti per pamokas, įdėmiai klausytis mokytojų. Tada nereikės namie ilgai sėdėti prie knygų, visada liks laiko draugams, pramogoms.

Ilgam atsisveikinti su Šilute ir Lietuva ketinanti abiturientė sako, kad labai ilgėsis artimųjų, bičiulių, bendramokslių, mokytojų – jie Vydūno gimnazijoje mokiniams buvo kaip tikri draugai.

 

Jovita Jovita KybartaiteKYBARTAITĖ, Vainuto vidurinė mokykla

Egzaminų rezultatai: lietuvių kalba – 100, matematika – 85, biologija – 69.

Bikavėnuose gyvenanti Jovita sako mokykloje mokiusis tiek, kad namuose dirbti papildomai reikėtų labai nedaug. Nemėgo fizikos, ją vadina sunkiausiu dalyku, užtat be galo įdomu jai buvo mokytis biologiją, lietuvių kalbą ir literatūrą.

Laisvalaikiu Jovita kelerius metus lankė mokyklos šokių ratelį, nuolat sportavo ir dalyvavo sportinėse varžybose.

Vainutiškė studijuos Lietuvos sveikatos mokslų universitete, jos pasirinkimas – genetika. Save ateityje mato dirbančią laboratorijoje, tiriančią ligas ir jų sukėlėjus, ieškančią ir galbūt išrandančią naujų efektyvesnių vaistų.

Laima BALČYTYTĖ,  Šilutės pirmoji gimnazijaLaima Balcytyte

Egzaminų rezultatai: anglų k. – 100, lietuvių k. – 99, istorija – 94.

Šilutiškei Laimai mokykloje sekėsi visi dalykai. Besiruošiant egzaminams, kalbų išvis nebereikėjo mokytis, o daugiau ruošėsi tik istorijai.

Išgirdusi korėjiečių muziką, Laima susidomėjo Azijos šalių kultūra. Su pomėgiu sieja ir būsimas studijas – norėtų studijuoti Rytų Azijos regiono kalbas ir kultūrą. Mergina svajoja pati nuvykti į Aziją.

Pasak L.Balčytytės, svarbiausia suprasti, kaip geriausiai sekasi mokytis, atrasti savo būdą, netingėti ir suvokti, kad mokykloje dirbi dėl savo ateities.

KornelKornelija Cepyteija ČEPYTĖ, Šilutės pirmoji gimnazija

Egzaminų rezultatai: istorija – 100, anglų kalba – 91, lietuvių kalba – 90.

„Matematika – vienintelis dalykas, kurio nemėgau“, – prisipažįsta Kornelija. Visi kiti dalykai jai sekėsi ir ji sako juos visus mėgusi. Todėl labai nelengva buvo, kai reikėjo rinktis mokymosi profilį. Ypač mėgo kalbas ir istoriją. Pastaroji – absoliuti Kornelijos meilė dar nuo 5-osios klasės.

Šilutiškė ketina Vilniaus universitete studijuoti lietuvių filologiją ir ispanų kalbą. Ką norėtų dirbti ateityje, dar visai nesvarsto, nes studijos, anot jos, nebūtinai yra tai, ką privalėsi veikti visą gyvenimą – jis gali įnešti ir savų korekcijų. „Ką dirbti, rinksiuosi vėliau“, – ramiai svarsto ji.

Mokydamasi gimnazijoje Kornelija sako turėjusi daug laisvo laiko, o dar daugiau pomėgių. Laiko užteko baigti Dailės mokyklą, pakako šokiams ir vaidybai. Vėliau merginą užvaldė muzika, tad prie kitų pomėgių prisidėjo ir repeticijos bei koncertai su jaunimo grupe „18.20“.

Artėjant brandos egzaminams Kornelija neskyrė labai daug laiko mokslams. Sako pamaniusi, kad jei 12 metų mokėsi tik gerais pažymiais, vadinasi, jau kai ko išmoko, turi gerą įdirbį, tad labai jaudintis nebėra reikalo.

Kamilė KELPŠAITĖ, Šilutės pirmoji gimnazijaKamile Kelpsaite

Egzaminų rezultatai: matematika – 99, anglų kalba – 97, informatika – 95, lietuvių kalba – 88.

Kamilei visada labiau sekėsi tikslieji mokslai, o humanitariniai dalykai, jos pačios žodžiais tariant, didelio susidomėjimo nekėlė. Pastaruosius ji sako išmokdavusi tik todėl, kad norėjo gauti gerus pažymius.

Savo laiką mergina sugebėdavo susiplanuoti taip, kad jo užtekdavo ir pamokų ruošai, ir šokiams, ir draugams.

Šilutėje gyvenanti mergina svajoja studijuoti Vilniaus universitete kurią nors su tiksliaisiais mokslais ar finansais susijusią specialybę. Kur baigusi mokslus norėtų dirbti, dar nežino, anot jos, iki to laiko dar daug kas gali pasikeisti.

 

Greta KazakauskaiteGreta KAZAKAUSKAITĖ, Šilutės Vydūno gimnazija

Egzaminų rezultatai: lietuvių k. – 100, istorija – 83, anglų k. – 65, matematika – 31.

Kalbos Gretai mokykloje sekėsi labiausiai. Pasak merginos, norint pasiekti gerų rezultatų svarbu norėti ir stengtis, nuosekliai dirbti ne tik mokykloje, bet ir namuose.

G.Kazakauskaitę domina skandinavų kultūra, tad svarsto studijuoti skandinavistiką arba politikos mokslus. Laisvalaikiu Gretai patinka skaityti knygas, ji lankė teatro būrelį.

„Siekiu atrasti savo kelią ir jame nepaklysti. Tikiuosi po studijų grįžti į Šilutę, nes šis miestas „žiauriai“ mielas“, – prisipažino moksleivė.

Akvilė PALDAUSKAITĖ, Švėkšnos „Saulės“ gimnaAkvile Paulauskaitezija

Egzaminų rezultatai: istorija – 97, anglų kalba – 93, lietuvių kalba – 91.

Aukštų mokymosi rezultatų formulė, pasak Akvilės, ne vien sėkmė, bet nuoseklus darbas ir kantrybė. Mergina buvo gimnazijos mokinių klubo „Exit’as“ pirmininkė, prisidėjo prie daugybės renginių organizavimo ir vedimo. Šiemet A.Paldauskaitei skirtos net dvi JAV gyvenančių buvusių gimnazijos mokinių įsteigtų fondų premijos: Tautiškumo fondo premija už lietuvių tautos ir Lietuvos istorijos gerą žinojimą, domėjimąsi Švėkšnos istorija, aktyvų dalyvavimą istorinėse viktorinose, olimpiadose bei kituose renginiuose, aktyvų tautinių švenčių mokykloje organizavimą. Taip pat A.P.Jaso tėvų garbės lituanistinės premijos fondas geriausiai abiturientei skyrė lituanistinę premiją.

A.Paldauskaitė buvo nuolatinė gimnazijos laikraščio „Saulės delne“ korespondentė, lankė žurnalistų būrelį, jos straipsniai buvo spausdinami rajoninėje spaudoje. Merginos užsiėmimų sąraše – tautinių šokių būrelis, meno mokykla.

Švėkšniškė jau įstojo į Škotijos universitete dėstomą specialybę filmai ir žiniasklaida. Akvilė prisipažino, jog savo ateitį sieja su Škotija.

Simas TRIJONIS, Šilutės Vydūno gimnazijasimas3

Egzaminų rezultatai: istorija – 100, matematika – 97, lietuvių kalba – 92.

Geriausių abiturientų apdovanojimų metu Simas buvo festivalyje, tad negalėjo atsiimti Savivaldybės vadovų sveikinimų.

Pakalbintas telefonu vaikinas sakė, kad visą laiką domėjosi daugeliu dalykų, todėl mokslai sekėsi gerai tarsi savaime.

Nuo 11 klasės S.Trijonis ėmė aktyviai dalyvauti Šilutės kamerinio teatro jaunimo studijos veikloje. Vaidino apdovanojimų sulaukusiame spektaklyje „Sankirta su pagrindiniu keliu, arba pasaka apie auksinę žuvelę“.

Simas apsisprendė studijuoti politikos mokslus Anglijoje, nes, pasak jo, tai daug perspektyviau nei menai. Tačiau šilutiškis tikisi, kad Anglijoje taip pat ras kur vaidinti.

Eglė VENCKUTĖ, Šilutės pirmoji gimnazijaEgle Venckute

Egzaminų rezultatai: lietuvių kalba – 98, biologija – 94, matematika – 90, chemija – 87.

Rusniškė Eglė mokėsi nuosekliai, tad 12 klasėje nebereikėjo verstis per galvą. Kadangi visi dalykai sekėsi puikiai, išsirinkti, ką nori studijuoti, buvo sunku. Apsisprendė studijuoti farmaciją. Nori savo ateitį kurti Lietuvoje.

Pasak merginos, svarbu naudingai išnaudoti laiką mokykloje ir kuo anksčiau suprasti, ko nori iš gyvenimo. Reikia stebėti save, atrasti mėgiamą veiklą, domėtis, bendrauti su skirtingais žmonėmis.

Laisvalaikiu E.Venckutė mėgsta žiūrėti filmus, klausytis alternatyvios muzikos.

Marius TautvydasMarius TAUTVYDAS, Šilutės Vydūno gimnazija

Egzaminų rezultatai: fizika – 95, matematika – 99.

Marius mokykloje labiausiai mėgo matematiką (nes reikia mąstyti) ir fiziką (nes reikia ne vien skaičiuoti). Vaikinas virtualiai mokėsi prie Šiaulių universiteto Fizikos katedros veikiančioje neakivaizdinėje jaunųjų fizikų mokykloje „Fotonas“. Moksleivis paštu gaudavo užduotis, kurias turėdavo išspręsti.

Laisvalaikiu šilutiškis nepraleisdavo progos pakaituoti Ventėje, lankė kikbokso treniruotes, Šilutės meno mokyklos Dailės skyrių.

M.Tautvydas planuoja studijuoti architektūrą, o baigęs studijas norėtų gyventi Lietuvoje.

Ingrida KILTINAVIČIŪTĖ, Šilutės pirmojIngrida Kiltinaviciutei gimnazija

Egzaminų rezultatai: anglų k. – 100, istorija – 95, lietuvių kalba – 91, matematika – 57.

Daugybę pomėgių ir interesų turinti pagryniškė ne tik puikiai mokėsi, bet ir lavino meninius savo gebėjimus. 7 metus Meno mokykloje mokėsi groti fortepionu. Šią mokyklą baigusi, palydėjo draugę į dailės pamokas ir pati įstojo į Dailės mokyklą. Ją baigė būdama vienuoliktokė, tad dvyliktoje klasėje pajuto, jog lieka per daug laisvo laiko. Todėl nusprendė lankyti vokalo studiją.

Merginai lengvai sekėsi humanitariniai, kūrybiniai dalykai. Didele savo sėkme Ingrida laiko patekimą į respublikinę lietuvių kalbos olimpiadą: gavo labai daug žinių ir patirties.

„Visur suspėjau, bet labiausiai traukė menai, kūryba“, – prisipažįsta Ingrida, spėjusi surengti ir dvi savo dailės darbų parodas.

Sako, kad kūrybiškumas tikriausiai pakišo koją ir labai mėgstamo dalyko – lietuvių kalbos – egzamine, nes nemoka standartiškai mąstyti ir rašyti standartinių interpretacijų. 91 proc. įvertinimą Ingrida laiko savo nesėkme. O matematikos valstybinį egzaminą sako laikiusi dėl to, kad ateityje turėtų daugiau galimybių.

Gimnazistė ketina Vilniuje studijuoti kūrybinę industriją, kad galėtų dirbti komunikacijos, žiniasklaidos, muzikos ar šou srityse. „Norėčiau praturtinti Lietuvos meną“, – sako energija trykštanti abiturientė.

joomplu:6250