Geriausiems sportininkams – padėkos ir premijos

SPORTO 18Ant aukščiausių mūsų šalies ir pasaulio sporto pakylų užkopusiems Šilutės rajono sportininkams ir juos rengusiems treneriams penktadienį padėkota rajono Savivaldybėje.

Į Savivaldybę sukviesti lengvaatlečiai ir sunkiaatlečiai, boksininkai ir boksininkės, rankų lenkikai ir lenkikės, tenisininkai ir irkluotojai, kultūristai ir automobilininkai išklausė rajono vadovų padėkų už krašto garsinimą bei linkėjimų ir šiemet nenuvilti rajono sporto sirgalių.

Meras pažadėjo gerinti treniruočių sąlygas

Tradicija pagerbti geriausius rajono sportininkus Šilutės savivaldybėje gyva nuo 2010-ųjų metų. Tačiau šiemetinis pagerbimas išsiskyrė tuo, kad… netruko nė pusvalandžio. Taip buvo dėl to, kad apžvelgti savo pasiekimus, treniruočių sąlygas, padėkoti ar pakritikuoti Savivaldybę dėl sporto rėmimo nepanoro nė vienas sportininkas nei jų treneris.
O Savivaldybės vadovų sveikinimai tilpo į keletą sakinukų.

Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė sakė suskaičiavusi, jog per tą laiką Savivaldybės padėkos raštai už pasiektus ypač aukštus rezultatus sporte jau įteikti 58 sportininkams ir 21 treneriui.

Pernykščiais sportininkų pasiekimais pirmasis pasidžiaugė rajono meras Šarūnas Laužikas, kartu pažadėjęs, jog Savivaldybė pagal galimybes ateityje prisidės prie treniruočių sąlygų gerinimo, kad sportininkai galėtų siekti dar aukštesnių rezultatų.

Atsakingą trenerių darbą akcentavo vicemeras Virgilijus Pozingis, kartu išreiškęs viltį, kad ir šie metai bus ne prastesni, ir šiemet mūsų sportininkai bendruomenę džiugins aukštais rezultatais. Kad nebūtų traumų, o rezultatai būtų dar geresni, linkėjo ir naujasis Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis.

Džiugina jaunieji

Dešimtimi aukštų rezultatų pasiekusių sportininkų šiemet didžiuojasi Šilutės sporto mokykla. Tai Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionate II, o Pasaulio čempionate – XII vietas užėmęs Edgaras Skurdelis, Lietuvos jaunimo bokso čempionas Tomas Vaitkus, Lietuvos jaunių, Lietuvos jaunių žaidynių ir Lietuvos jaunių pirmenybių čempionas Vytautas Balsys. Visus juos treniruoja Vincas Murauskas.

Savivaldybės padėkos raštai taip pat įteikti ir sunkiaatlečiui Gražvydui Majui, trenerio Liudo Čičirkos auklėtiniui, kuris pernai Lietuvos jaunimo čempionate iškovojo III vietą. III vietą Lietuvos dziudo jaunimo čempionate iškovojo ir Rokas Paulikas, kurį SPORTO 8treniruoja Rimvydas Lukošius.

Nedo Bartušio treniruojamas baidarių ir kanojų irkluotojas Tadas Čižauskas, Lietuvos jaunių rinktinės narys šalies moksleivių čempionate iškovojo 2 sidabro medalius. Pažymėtas ir Kęstučio Šerniaus treniruojamo jaunojo krepšininko Tado Kararino pasiekimas – jis tapo Lietuvos rinktinės nariu.

Padėkota lengvaatlečiams: šalies rinktinės nariui, Lietuvos jaunučių daugkartiniam čempionui Ernestui Rusliui, Lietuvos jaunių rinktinės narei, Baltijos šalių čempionei, daugkartinei Lietuvos jaunučių čempionei Giedrei Vytuvytei, kuriuos treniruoja Stasys Oželis, Robertui Petraičiui – Pabaltijo jaunių mačo II vietos Lietuvos jaunučių pirmenybių čempionui bei II vietos laimėtojui, kurį treniruoja Lina Leikuvienė.

Rajono garsintojams – piniginiai prizai

Ypač aukštų rezultatų pasiekusius sportininkus Savivaldybė paskatino ir materialiai – 300-1000 litų sumomis. Piniginiai prizai skirti ir jų treneriams.

Pirmiausia rajono vadovai padėkos žodį tarė sunkiaatlečiams. Pernai rajoną ypač garsino jaunimo iki 20-ties metų čempionate III vietą užėmęs Gražvydas Majus, Lietuvos sunkiosios atletikos atskirų veiksmų čempionate II vietą iškovojęs Tomas Ličinchajus, Lietuvos sunkiosios atletikos atskirų veiksmų čempionate I ir II vietas iškovoję Donatas Anuškevičius ir Algimantas Trajanauskas, I vietos laimėtojas šalies sunkiosios atletikos čempionate Marius Mickevičius.

Šiuos jaunus vyrus treniruoja Laimis Ličinchajus ir Liudas Čičirka.

Aukštų rezultatų pernai pasiekė ir rajono boksininkai, kuriuos šio sporto gudrybių moko Vincas Murauskas.

Tai III vietą šalies moterų bokso čempionate iškovojusi Vika Gudžiūnaitė, Lietuvos vyrų bokso čempionate ant II vietos pakylų užkopę Edgaras Skurdelis ir Paulius Petronis, Lietuvos jaunimo čempionate II vietą iškovojęs Tomas Vaitkus, III vietą laimėjęs Saulius Macijauskas.

Premijos skirtos ir automobilių ralio – kroso čempionate II vietą užėmusiam Kazimierui Gudžiūnui, III vietas iškovojusiems Ernestui Staponkui bei Petrui Bartkui.

Padėkota ir Europos jaunimo kultūrizmo ir fitneso čempionato nugalėtojui Ovidijui Ringiui bei jo treneriui Mindaugui Vilkui, rankų lenkikei Eglei Vaitkutei, tapusiai pasaulio čempione, bei jos treneriui Aleksandrui Pancerovui.

Premijos skirtos ir Lietuvos stalo teniso čempionate I vietą iškovojusiam Matui Vilkui bei jo treneriui Jonui Piekautui.

Šį kartą nei treneriai, nei sportininkai nepanoro pasidalinti savo įspūdžiais iš varžybų ar artimiausiais planais, tad vos paspaudę vieni kitiems rankas ir nusifotografavę sportininkai ir rajono vadovai išsiskirstė kas sau.