Geriausius rajono krepšininkus išaiškino tik 2 pratęsimai

krepsinio pirmenybiu cempionai juknaiciaiPorą mėnesių vykusios Šilutės rajono krepšinio pirmenybės Usėnų Dėduko taurei laimėti pasiekė finišą. Po sužaistų 67 rungtynių paaiškėjo pirmenybių nugalėtojai – tai Juknaičių krepšininkai.

Dėl III vietos varžėsi Šilutės sporto mokyklos auklėtinių 1-oji komanda ir švėkšniškiai, o dėl čempiono vardo rungėsi Juknaičių krepšininkai bei Žemaičių Naumiesčio „Pilupis“.

Kad paaiškėtų pirmenybių didžiosios taurės nugalėtojai, prireikė net dviejų pratęsimų…

Mažoji taurė – vainutiškiams

Balandžio 12 d. vyko krepšinio pirmenybių finalai. Kaip jau įprasta, komandos, nepatekusios į geriausiųjų ketvertuką, turi progą iškovoti Mažąją taurę. Dėl jos kovojo pernai metų II vietos nugalėtoja Vainuto „Chamau“ komanda bei šilutiškiai, pavadinę savo komandą „Draugystė“.

Pirmąjį kėlinį laimėjo „Draugystė“ 28:20. Antrajame kėlinyje „Chamau“ krepšininkai susiėmė ir išlygino rezultatą 46:46.

Trečiasis kėlinys buvo pilnas nesutarimų tarp „Draugystės“ žaidėjų – jie dar kartą įrodė, kad barniai tarp komandos draugų prie gero nepriveda. Kol jie žaidimo metu aiškinosi, kas kaltas dėl nepagauto kamuolio ar netikslaus perdavimo, vainutiškiai rengė greitas atakas ir krovė kamuolius į jų krepšį. Po 3 kėlinių gan ženklia persvara jau džiaugėsi „Chamau“ krepšininkai – 59:73.

Ketvirtajame kėlinyje „Draugystė“ dar bandė vytis varžovus, bet vainutiškiai buvo ant bangos ir varžovams priartėti neleido. Po finalinės sirenos švieslentė rodė 84:93, ir Mažosios taurės laimėtojais tapo „Chamau“.

Daugiausia taškų nugalėtojų komandai pelnė O.Kuliešius – 24 taškai.

Kova dėl trečios vietos

Dėl Šilutės rajono pirmenybių III vietos medalių kovojo Šilutės sporto mokyklos 1-oji komanda (SM-1) ir komanda „Švėkšna“. Iš susirinkusių sirgalių matėsi, kad jie labiau palaiko jaunuosius krepšininkus, kuriuos treniruoja Kęstutis Šernius.

Pasibaigus pirmajam kėliniui, į priekį ženkliai buvo išsiveržę švėkšniškiai – 17:27. Antrajame kėlinyje jie taip pat buvo pranašesni: pelnė 25 taškus, o jaunieji krepšininkai – 19. Tad švieslentė rodė 36:52 – jau 16 taškų švėkšniškių persvarą.

Po ilgosios pertraukos „SM-1“ susiėmė ir rezultatą sušvelnino, bet vis tiek buvo besivejančiųjų vaidmenyje. Paskutiniame kėlinyje jie rezultatą dar labiau sušvelnino, bet pergalės išplėšti nepavyko, teko pripažinti „Švėkšnos“ komandos pranašumą rezultatu 80:90.

Tądien dėl III vietos kovojo: Švėkšnos komandoje – R.Kasparavičius, P.Stonis, N.Nausėda, E.Butkevičius, D.Kakta, S.Jokšas, N.Vaitkus bei komandai vadovavęs Švėkšnos seniūnas A.Šeputis.

Šilutės sporto mokyklos komandoje žaidė T.Ulevičius, E.Pocius, T.Kaminskas, T.Nausėdas, E.Kurlinkus, A.Grygelis, L.Petrošius, T.Kararinas, L.Stonkus, K.Blaževičius, G.Galinauskas, prie komandos vairo stovėjo treneris K.Šernius.

„Švėkšnos“ komandoje rezultatyviausias buvo R.Kasparavičius, savo komandai pelnęs 40 taškų. Šilutės „SM-1“ komandai po 16 taškų pelnė L.Stonkus ir G.Galinauskas, 15 taškų pridėjo ir T.Ulevičius.

Čempionų titulo siekė lygiaverčiai varžovai

Dėl Šilutės rajono krepšinio pirmenybių čempiono vardo bei Usėnų Dėduko taurės kovojo „Juknaičių“ ir Žemaičių Naumiesčio „Pilupio“ komandos. Kokia bus pabaiga, mažai kas drįso spėlioti, nes abiejose komandose netrūko gerų žaidėjų, o ir pergalės troškimas buvo vienodas. Juknaitiškiai norėjo trečiąkart tapti pirmenybių čempionais, o „Pilupis“ stengėsi, kad taip nenutiktų ir Didžiąją taurę rankose šiemet laikytų jie.

I kėlinį vos 2 taškais laimėjo juknaitiškiai – 22:20. II kėlinys irgi sėkmingesnis buvo „Juknaičiams“, jie sumetė 26 taškus, o „Pilupis“ – tik 18. Tad prieš ilgąją pertrauką švieslentė rodė 48:38.

Po ilgosios pertraukos komandoms grižus į aikštelę, toliau virė įnirtinga kova, padėtį vis dar valdė „Juknaičių“ vyrai, kuriems Fortūna šypsojosi labiau.

Bet IV kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojom. Ilgai snaudę naumiestiškiai pradėjo demonstruoti greitą ir rezultatyvų žaidimą ir taškas po taško artėjo prie varžovų. Ir nuskambėjus finalinei sirenai, signalizuojančiai IV kėlinio pabaigą, rezultatas buvo lygus – 82:82.

Pratęsimas!

To dar nebuvo – pratęsimas po pratęsimo

„Koks finalas, koks finalas!“ – kalbėjo sirgaliai. Abi komandos tikrai buvo vertos kovoti dėl pirmenybių Didžiosios taurės. Tad žaidimas aikštelėje tęsėsi, abi komandos toliau kovojo dėl kiekvieno taško, nors ir buvo matyti žaidėjų nuovargis.

„Pilupio“ variklis buvo G.Vileita, kuris atidavė visas jėgas, kad jo komanda laimėtų taurę. „Juknaičių“ komandoje žaidimu išsiskyrė K.Mačijauskas, kuris komandai pelnydavo svarbius taškus.

Žaidžiant pirmąjį pratęsimą, daug kas kalbėjo: „Pamatysit, bus dar vienas“. Ir jie neklydo: pasibaigus 5 papildomoms minutėms, rezultatas vėl buvo lygus – 97:97.

Tad kiek atsikvėpę krepšininkai vėl stojo į kovą. Tiesa, du naudingi krepšininkai nebegalėjo padėti savo komandoms, nes buvę gavę po 5 pražangas: tai A.Girskis („Juknaičiai“) ir G.Bartkus („Pilupis“). Lemiamą kovą jiems teko stebėti jau nuo suolelio.

Dar vienas pratęsimas atėmė nemažai nervų visiems – ir žaidėjams, ir teneriams, ir žiūrovams. Net ir aš jau nebežinojau, už kurią komandą sirgti, kuri verta čempionų vardo, nes jos abi žaidė gražų žaidimą. Gal kartais krepšininkai persistengdami demonstravo savo nepasitenkinimą, bet tai – krepšinis, o čia emocijų visada būna su kaupu.

Likus beveik 3 sekundėms iki antrojo pratęsimo pabaigos, „Juknaičių“ žaidėjas D.Norvilas prasižengė prieš G.Vileitą. Rezultatas – 110:108, ir G.Vileita – prie baudos linijos. Jei jis įmestų abu baudos metimus, rezultatas būtų lygus, ir mažai tikėtina, kad juknaitiškiams per tas kelias sekundes pavyktų pelnyti taškus.

Bet G.Vileita jam suteikto šanso neišnaudojo – abi baudas prametė.

D.Norvilas išpirko savo kaltę, atkovodamas kamuolį ir nepaleisdamas jo iki pat sirenos. Tad vos 2 taškais laimėjo „Juknaičiai“ ir trečią kartą iš eilės tapo  Šilutės rajono krepšinio pirmenybių – Usėnų Dėduko taurės čempionais.

„Juknaičių“ komandoje žaidė: K.Mačijauskas, kuris komandai pelnė 40 taškų, antras pagal rezultatyvumą – R.Šmitas (22 tšk.), trečias – A.Misius (15 tšk.). Kiti žaidėjai nemažiau prisidėjo prie pergalės: R.Bražas, R.Sabonis, D.Norvilas, A.Girskis, J.Gavėnia, O.Paliulis ir K.Jasas. Komandos vadovas – V.Peteris.

Žemaičių Naumiesčio komandoje net 47 taškus pelnė G.Vileita. Šauniai rungtynes sužaidė M.Jonikas, kuris pelnė 28 taškus, iš jų net 7 – tolimi metimai. Taip pat komandoje žaidė L.Petkevičius, M.Lileikis, A.Šeškauskas, D.Bačėnas, A.Petraitis, P.Danys, G.Bartkus ir L.Latvelis.

Rungtynėms pasibaigus „Šilutės sporto“ direktorius Dainius Gricevičius padėkojo visiems pirmenybių dalyviams ir sirgaliams. Sveikinimo žodį tarė rajono mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis ir Vainuto „Chamau“ komandai įteikė Mažąją taurę.

Šilutės sporto mokyklos I komandai atiteko IV vietą simbolizuojanti taurė, III vietos taurė bei medaliai įteikti Švėkšnos komandai, II vietos – „Pilupio“ krepšininkams, o I vietos didžiulė taurė ir medaliai atiteko Juknaičių komandai.

Buvo pagerbti ir geriausi komandų žaidėjai: „SM-1“ komandoje – L.Stonkus, „Švėkšnos“ – R.Kasparavičius, „Pilupio“ – G.Vileita, „Juknaičių“ – K.Mačijauskas.