Gerų žmonių aukos perduotos vėžiu sergančiam berniukui

Šilutės rajone gyvena stiprus berniukas, prieš keletą metų įveikęs vėžį. Deja, liga jam ir vėl atsinaujino. Tai skaudus smūgis ne tik priešmokyklinę klasę lankančio vaiko šeimai, bet ir visiems jį pažįstantiems.

Gerumo namų moterys dirbo ir Derliaus šventės metu: surinko 255 eurus, kuriuos perdavė sergančio berniuko mamai.

Padėti mažyliui ėmėsi Žemaičių Naumiesčio Gerumo namų moterys. Rajono ūkininkų šventės metu jos surinko 255 eurus ir perdavė juos berniuko mamai, kartu su didžiausiais linkėjimais sūneliui sustiprėti ir pasveikti.

Prieš rugsėjo 1-ąją moterys parėmė ir daugiau vaikų iš vargstančių šeimų, tai pat nepamiršta neįgaliųjų, vienišų senolių.

Parėmė sergantį berniuką

Paskutinį rugsėjo šeštadienį Žemaičių Naumiestyje įvyko rajono ūkininkų šventė. Paragauti čia išvirtos kopūstienės, pasigėrėti ūkininkų kiemeliais, paklausyti koncertų susirinko daugybė žmonių iš viso rajono. Renginyje dalyvavo ir miestelyje įsikūrusių Gerumo namų moterys, kurios ne tik vaišino pyragais, bet ir kvietė dalyvauti loterijoje ir taip paaukoti sergančiam berniukui.

„Euras prie euro ir mes surinksime pinigų, kuriais paremsime sergantį berniuką auginančią šeimą. Būkime atidesni vieni kitiems, pastebėkime šalia esančių rūpesčius ir skausmus, juk darydami kitiems gera, laimingesniais pasijuntame patys“, – aukoti kvietė moterys.

Jos džiaugiasi, kad žmonės šventės metu suaukojo 255 eurus, kurie po kelių dienų, kartu su numegztomis šlepetėmis, saldumynais perduoti berniuko mamai. Moteris buvo dėkinga, tačiau nori išvengti viešumo, todėl neminime nei pavardžių, nei vietos kur gyvena šeima.

Jau surinko 1100 eurų

Gerumo namų atstovė Irena Michailovienė pasakojo, kad kasmet prieš naujus mokslo metus ji skambina miestelio socialinei darbuotojai ir prašo, kad ši nurodytų šeimas, kurioms reikalinga pagalba ruošiant vaikus į mokyklą.

Šiemet moterys parėmė 7 vaikus, kiekvienam jų skirdamos po 30 eurų, dar 50 eurų skirta vienai daugiavaikei moteriai. Po 100 eurų geradarės paaukojo dviem šeimoms iš Balčių ir Kivylių, kurių namai sudegė gaisro metu.

Gerumo namų savanorės nuolat su dovanomis aplanko senus, neįgalius apylinkės
gyventojus.

Irena suskaičiavo, kad šiemet įvairiai paramai jau išleista 1100 Eur. Visus šiuos pinigus paaukoja žmonės, kurie ateina į Gerumo namus pasirinkti dėvėtų drabužių. Šią paramą inicijuoja „Senjorų Eldorado“ direktorė Laimutė Giedraitienė ir pastorius iš Vokietijos Cuxhaveno miesto Konradas Gesmanas (Conrad Geesmann).

Jaučiasi geriau, kai padeda

Savo laiką labdaros tvarkymui ir dalijimui skiriančios Irena Michailovienė, Vita Kubaitienė, Stasė Baltutienė, Laimutė Petrošienė, Eleonora Miklovienė, Alma Šlepavičienė džiaugiasi padėjusios kitiems, nors pačios iš to jokios finansinės naudos negauna.

Visos jos arba senjorės, arba turinčios negalią. Moterims talkina Antanas Kubaitis, kuris padeda pervežti sunkesnius daiktus – funkcines lovas, vaikštynes. Savanorės jam labai dėkingos.
„Vietoje to, kad užsidarytume namuose ir dejuotume, kad skauda šonus, kelis kartus per savaitę susirenkame ir savanoriaujame. Besirūpindamos sunkiau gyvenančiais ar sergančiais pasijuntame geriau“, – atviravo Irena.

Kol šalyje nebuvo COVID-19 grėsmės, moterys savanoriavo ir „Senjorų Eldorado“ senelių namuose. Pernai per Kalėdas prikepė keksiukų ir aplankė gyventojus, Tėvo dieną dovanojo pačių megztas kojines, Neįgaliųjų dieną lankė neįgaliuosius namuose. Šiemet jos turėjo ir daugiau planų, tačiau juos pristabdė virusas.

Ateiti pasirinkti dėvėtų drabužių Žemaičių Naumiesčio Gerumo namuose galima antradieniais ir penktadieniais, nuo 8 iki 12 val. Visiems atėjusiems moterys dovanoja pačių megztas kojines, šlepetes, pavaišina arbata.