Gerumo angelų diena Inkakliuose

inkakliu angelaiAdvento dienos šykščios šviesos, bet užtenka praverti Inkaklių mokyklos – daugiafunkcio centro duris, ir tamsa pasitraukia. Pasitinka linksmos, nuotaikingos kalėdinės puošmenos ir įtraukia lyg spalvingas karuselės sukimasis. Čia gyvena vaikystė, čia vieta, kur laukiama stebuklų ir šie gimsta darbščių mokytojų ir vaikų rankose.

Gruodžio pirmąjį trečiadienį mokykloje vyko projektinis užsiėmimas „Gerumo angelai“. Angelas yra vaikystės pasaka, paguoda, draugiška, gelbstinti ranka, globa, saugumas bei pagalba.

Projekto vadovė Violeta Astrauskienė, Saugų seniūnijos raštvedė, kuria angelus. Kolekcijoje jau turi nemažą pulkelį angelų, kuriuos mokiniai ir kiti dalyviai galėjo apžiūrėti susitikimo metu. Kūrinėliai dvelkia gerumu, subtilia išmone ir dvasingumu.

Violetos rankos modelino gabalėlį lanksto, lipdo, ir glosto tol, kol jis virsta gražia skulptūrėle. Kūrėja supažindino su modelino savybėmis, pamokė, kaip iškočioti, išpjauti tinkamą formą ir, apsukant modeliną apie pieštuką, suformuoti angelo kūnelį.

Skambant karaokė stiliumi Agnės atliekamai dainai „Balta diena“, vaikai pjaustė sparnelius ir laukė sunkiausias darbas – sparniukų „priauginimas“ ten, kur jie ir turi būti.

Stebint palinkusias prie lipdinių vaikų galveles atrodė, tarsi angelai lipdytų angeliukus. V.Astrauskienė kartu su mokytojomis P.Freitakiene, D.Volkova, S.Ramoniene sukosi tarp lipdančiųjų patardamos, pamokydamos, paskatindamos.

Pietų pertraukos metu gerųjų angelų kūrime dalyvavo Inkaklių punkto slaugytoja I.Jančauskienė,  Inkaklių skyriaus bibliotekininkė D.Milkerienė, prie savo vaikų prisėdusios triūsė ir į renginį atėjusios mamos, į būrelį įsijungė viešnia iš Saugų Irena.

Projektas tęsis, gerumo angelai lankys namus, kur daug vienišumo, o gerumo – maža. Pasidžiaugę kūryba, bendruomeniškumu, naujai sukurtu angeliukų būreliu, nuoširdžiai tris kart sušukę „ačiū“ projekto vadovei Violetai, nusifotografavę linksmai klegančiame būrelyje, susibūrimą baigėme eilėraščio žodžiais: „Gerumo angelui atvėriau širdį, ir tu kvietimą jo girdi“.