Gerumo savaitė Usėnuose

usenai be patyciu sypsenaUsėnų pagrindinėje mokykloje „Savaitės be patyčių“ renginiuose nutarėme neakcentuoti žodžio „patyčios“. Tiesiog per draugiškumo, gerumo puoselėjimą, teigiamą pavyzdį siekėme priminti, kad galima ir smagu elgtis kitaip.

Visą savaitę mokyklos fojė „darda“ didelis ir spalvingas „Draugystės traukinys“ – bendras mokinių ir mokytojų darbas.

Kiekviena klasė sukūrė po vagonėlį, mokytojai – garvežį. Juose surašė pamąstymus, ką jiems reiškia draugystė, kodėl ją reikia vertinti ir saugoti, diskutavo, kas yra tikras draugas.

Mokinių taryba išleido „Geros nuotaikos“ stendą, klasių valandėlių metu vyko gerumo popietės: mokiniai gėrė arbatą, skanavo pačių iškepto pyrago, kalbėjo apie gerumą.

Priešmokyklinukai, vadovaujami auklėtojos Danutės Overlingienės, kūrė „Draugystės knygą“ ir ją padovanojo mokyklos bibliotekai. Vyresnieji dalyvavo susitikime su Šilutės PK specialiste Irina Zagorskiene, stende „Kiek tavyje džiaugsmo?“ ir „Kiek tavyje liūdesio?“ „metrais“ matavo savo džiaugsmą ir liūdesį. Malonu, kad mokiniuose džiaugsmo daugiau.

„Savaitė be patyčių“ sutapo su Žemės dienai skirtais renginiais. Geografijos mokytojas Vytautas Urba su turizmo būrelio nariais ketvirtadienį visus pasitiko su skrajutėmis apie Žemės dieną, mokytojai buvo apdovanoti gėlių sėklų paketėliais, nes pavasaris – gėlių sodinimo metas. Jaunieji miško bičiuliai ir mokytojas Romaldas Uselis sukalė daug inkilų ir juos nuvežė į mišką.

Baigiamuoju renginiu – žaibiškuoju sambūriu (angl. flash mob) tapo iš mokinių ir mokytojų sudarytas besišypsantis veidukas.