„Ko negali vienas – gali komanda!“ – štai tokiu šūkiu vadovavęsi ir gerą pusmetį darbavęsi vieningi baldų fabriko „Germanika“ darbuotojai įrodė, jog tik vieningai nusiteikę ir vedami bendro tikslo jie gali kalnus nuversti. Galutinis jų projektas ir produktas – vienintelis Baltijos šalyse ir net Europoje naujutėlaitis burinis kurėnas – jau šiandien, ketvirtadienio pavakary, bus nuleistas į Kuršių marių vandenis.
Šiuo autentišku, statytu pagal senąjį žuvų pirklio kurėno modelį laivu pirmieji plauks patys entuziastingiausi, ištikimiausi statymo idėjos bendraminčiai, talkininkai ir darbininkai. O visiems, kas savo darbu ar palaikymu prisidėjo prie kurėno „Germanika“ atsiradimo, šventės akimirką bus išdalinti jį priminsiantys simboliai – irkliukai, kuriuos spalvomis ir įvairiais ornamentais čia pat išdabins patys renginio dalyviai.
Suvienijo visas koncerno įmones
Priminsime, kad baldų fabriko „Germanika“ darbuotojai į burinio kurėno statymo darbus laisvu laiku kibo nuo šių metų vasario. Nuo tada gyvenimas Sakūčiuose po fabriko stogu tiesiog virte virė, o kiekvieną savaitgalį čia plušėjo ne tik baldininkai, bet ir jų antrosios pusės, vaikai. Per visą kurėno statymo laiką surengta daug įvairių susiėjimų: ne vienas motyvuojantis seminaras, pasitarimai, ir šventės. Viena smagiausių švenčių buvo Vaikų diena, kai su baldų atsiradimu buvo supažindinti „Germanikos“ fabriko darbuotojų vaikai. Vėliau jie buvo pakviesti nuspalvinti jau paruoštus 1000 specialiųjų irkliukų.
Burinio kurėno „Germanika“ statymas tapo savotišku simboliu. Viso organizuoto darbo metu buvo motyvuojamas kolektyvas vieningai dirbti, bendrai pasiekti tikslą. Plušėję, kalę lentas, šlifavę, tepę jas derva, šiandien laivu džiaugiasi visi.
Prie laivo statymo darbų prisidėjo ne tik fabriko „Germanika“ darbuotojai ir jų artimieji, statyti kurėną kibo net visa koncerno SBA šeima. SBA rengiamos „Jaunųjų lyderių programos“ dalyvis, atstovaujantis baldų fabrikui „Germanika“ Andrius Kolpertas „Šilutės naujienoms“ sakė, jog buvo sulaukta nemažai palaikymo iš kitų koncerno įmonių. Štai ‘Utenos trikotažo“ „Jaunųjų lyderių programos“ atstovė Vismantė kūrė specialų marškinėlių dizainą ir užrašą su projekto šūkiu „Ko negali vienas – gali komanda!“, o puikiosios „Utenos trikotažo“ fabriko kolegės, be eilės pagaminusios tik laivo statytojams skirtus marškinėlius, vertos vieno pirmųjų pasiplaukiojimų po marias naujuoju kurėnu.
Taip pat buvo sukurtas ne vienas motyvuojantis plakatas, kuri džiugino laivo statytojus. Kaip sakė A.Kolpertas, vienas iš paskutiniųjų tokių plakatų buvo pakabintas visai neseniai, o užrašas jame skelbė: „Liepos 5 d. iškelsime bures laivo, kuris mus suvienijo ir dar labiau sustiprino mūsų komandą. Įrodėme, kad kartu mes galime viską“.
Kas dieną, kas savaitgalį prie laivo „Germanika“ statymo jungėsi ne tik baldininkų šeimos, vaikai – prisidėti prie „Germanikos“ gimimo buvo atvykęs ir SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius su koncerno komanda bei visų SBA priklausančių baldų fabrikų vadovais.
Buvo surengta ir nemažai įvairių seminarų, diskusijų, kur A.Kolpertas dalijosi kurėno statymo idėja su kitais „Jaunųjų lyderių programos“ atstovais. Tuo pačiu jaunajam baldininkui buvo patikėta nemažai atsakingų pareigų „Germanikoje“: vaikinas ne tik savaitgaliais pats darbavosi prie kurėno, bet ir rūpinosi gera emocine aplinka, stengėsi įkvėpti kolegas, dalijosi informacija, organizavo medžiagų ir detalių parinkimo bei atvežimo darbus.
Įdomus projektas
A.Kolpertas pasidžiaugė, kad entuziastingai prie burinio laivo statymo idėjomis prisidėjo jo bičiulis, „Jaunųjų lyderių programos“ atstovas iš „Šilutės baldų“ fabriko Dominykas Jakas. Vaikinas ne tik pasiūlė istorinių simbolių – suvenyrinių irkliukų idėją, bet ir „išgelbėjo“ ją, pakviesdamas savo tėtį Antaną Jaką, buvusį Šilutės muziejaus restauratorių, kartu juos pagaminti. Juk ne juokas rankomis išdrožti 1000 vienetų irkliukų – raktų pakabukų. Dominykas su tėčiu nuoširdžiai aukojo savo laisvadienius ir irkliukus pagamino beveik per dvidešimt dienų .
Vaikinas džiaugiasi, kad jo idėja pagaminti simbolinius irkliukus pavyko – Dominykas tapo vienu iš Vaikų dienos „Germanikoje“ organizatorių, tądien į fabriko patalpas pakvietęs atvykti Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojus, kurie kartu su baldininkų vaikais išdailino visus irkliukus.
„Istorinę „Germanikai“ dieną – liepos 5-ąją renginio dalyviai taip pat galės nusispalvinti sau šį suvenyrą – irkliuką, kad taip pat pasijustų prisidėję prie laivo statymo. Tikime, jog į šių žmonių namus jie atneš bendrumo, šilumos, sukurs vieningą tarpusavio dvasią“, – dalijosi savo mintimis Dominykas.
Unikalus laivas
Priminsime, kad „germanams“ statyti laivą padėjo Šilutės krašto laivadirbys, rusniškis Simas Knapkis. Daug savo žinių apie medį, jo galimybes dalijo ir laivo statybos siela, baldininkas Daivaras Gruzdovas. Šis vyras, kaip kažkada sakė fabriko „Germanika“ direktorius Rolandas Baltuonis, nuostabiai jaučia ir moka prakalbinti medį.
Idėja statyti kurėną suvienijo visus baldininkus, kurie dirba skirtingose srityse ir skirtingose pamainose. „Germanikos“ laivas tapo tarsi jungties tašku, simboliu, nepaisančiu nei lyties, nei amžiaus, nei profesijos ribų.
Be abejo, kurėno statymas pareikalavo didelio tikslumo, saugumo, kokybės ir sutelktumo. Nors burinis laivas iš pradžių kilo pamažu, bet jau šiandien jis pasieks Kuršių marių bangas. Burlaivis „Germanika“ – autentiškas, nes yra pastatytas tiksliai pagal senojo kurėno modelį. Laivo šonai yra iš pušies, stiebas – iš eglės, špangautai, vairas ir vairalazdės – iš ąžuolo. Baldininkų statytam laivui lentos buvo atvežamos ne iš fabriko sandėlio, o iš Rusnės, kur buvo paruoštos pagal specialų užsakymą.
Kviečia dalyvauti istorinėje akimirkoje
Parodę, kaip ir su kokiu džiaugsmu bei vienybės jėga gali gimti laivas, fabriko direktorius R.Baltuonis ir kiti darbuotojai, atsakingi už burlaivio statymo darbus, kviečia visus jau šį ketvirtadienį, 15.30 val., atvykti į Kintus. Čia laukia iškilmingos akimirkos, neišdildomi įspūdžiai, džiugi nuotaika, nes į Kuršių marias bus nuleistas „Germanikos“ laivas. Kartu visi norintieji galės nusispalvinti sau renginį priminsiantį suvenyrą – irkliuką.
Rašyti atsakymą