Gimęs su stalo teniso rakete rankoje

Rugpjūčio 14 d. Druskininkuose vykusiame stalo teniso turnyre „Druskininkų vasara 2021“ šilutiškis Jonas Piekautas iškovojo du aukso medalius ir buvo apdovanotas Seimo nario Roberto Šarknicko įsteigtais prizais.

Stalo teniso turnyre Druskininkuose šilutiškis J. Piekautas (antras iš kairės) iškovojo du aukso medalius.

J. Piekautas gimė Antrojo pasaulinio karo pabaigoje Vainute ir tais pačiais metais jo tėvai persikėlė į Švėkšną. Penktoje klasėje jis pradėjo lankyti stalo teniso treniruotes, nes klasės auklėtojas buvo Sigitas Urmulevičius (jau išėjęs anapilin). Pats gerai žaisdamas stalo tenisą, jis sudomino ir Joną bei kitus moksleivius. Jonas labai dėkingas mokytojui kuris, anot jo, iš išdykusio paauglio sugebėjo sporto pagalba padaryti gerą mokinį ir gerą žmogų. Taip nuo penktos klasės Jonas ir laiko rankoje raketę jau 50 metų, su 15 metų pertrauka.

Dar mokykloje būdamas išmokė šio sporto gudrybių Zigmą Glicą, kuris gerokai aplenkė savo trenerį ir žaidė Lietuvos rinktinėje. Po 15 m. pertraukos, vėl sugrįžęs prie stalo teniso jis paruošė Matą Vilką, kuris dabar yra nuolatinis Lietuvos čempionatų prizininkas ir 2021 m. Lietuvos čempionato antros vietos laimėtojas.

J. Piekautas susitikimą pradėjo su V. Lakiu iš Šalčininkų ir nugalėjo 3:0. Uteniškis V. Rutkauskas irgi buvo įveiktas 3:0, šiaulietis Š. Gulbinas taip pat nesugebėjo pasipriešinti – 3:0. Taip pasiektas pusfinalis, kur laukė 50-metis A. Pankov iš Elektrėnų, kuris džiaugėsi kova su šilutiškiu, nes jį jau buvo du kartus nugalėjęs seniūnijų varžybose. Bet ir vėl Jono pergalė 3:0. Taip pasiektas finalas, kur Jono laukė aštrus gynėjas iš Kauno A. Demikis, jaunesnis 20 metų. Dauguma pranašavo pergalę jaunesniajam, motyvuodami, kad šis nuvargins Joną, bet jie apsiriko – pergalė 3:1. Tad abu aukso medaliai abiejose 50+ ir 70+ grupėse buvo Jono rankose su R. Šarknicko įsteigtais prizais – Seimo laikrodžiais bei jo parašyta knyga „Šarkos sielos šauksmas“. Tai knyga apie tėvų paliktus vaikus, kurie sunkiai išsikovojo vietą gyvenime.

Pasinaudodamas proga Jonas aplankė įdomias Druskininkų vietas. Ypač jį sužavėjo muzikinis fontanas, prie kurio ištisą dieną pilna žmonių. „Žiūrėjau skaudama širdimi ir galvojau: mūsų Šilutė vandenų kraštas, kodėl mes nieko panašaus neturime? Kodėl mūsų politikai negalėtų vieną kartą nutraukti rietenas, susivienyti ir padovanoti Šilutei dainuojantį fontaną? Rietavas, kuris neturi nė vienos vedančiosios sporto šakos, ir tai sugebėjo pastatyti puikius sporto rūmus. O mūsų boksininkai, sunkiosios ir lengvosios atletikos, dziudo, stalo tenisas, rankų lenkimo atstovai – nuolatiniai Lietuvos čempionatų prizininkai ir nugalėtojai. Bet tai tik trenerių – didelių entuziastų dėka, nes treniruotės vyksta klaikiose sąlygose“, – mintimis su „Šilutės naujienomis“ dalijosi žmogus, galbūt gimęs su stalo teniso rakete rankoje.