Gimnazistai aiškinosi emigracijos priežastis

 

konferencija jaunimo_puslapiuiPraėjusiais metais Šilutės pirmosios gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Natalija Mulerova turėjo galimybę porą rudens mėnesių dalyvauti Mokytojų meistriškumo programoje JAV (TEA). Tuomet užsimezgė graži draugystė bei bendradarbiavimas su JAV ambasada Vilniuje.

Mūsų gimnazijoje ambasados iniciatyva pagal Fulbright mainų programą dirba ir lietuviškų šaknų turinti amerikietė savanorė Katie Johnson. Tad mokytojos N. Mulerovos iniciatyva kovo 7 dieną gimnazijoje vyko tarptautinė anglų kalbos konferencija, tema „Kodėl žmonės ieško pažadėtosios žemės už savo tėvynės ribų?“
Konferencijoje viešėjo ir pranešimus skaitė diplomatai iš JAV ambasados, Šilutės rajono ir Klaipėdos apskrities mokyklų moksleiviai. Konferencijos tikslas – išsiaiškinti emigracijos priežastis ir pasekmes, pasidalinti patirtimi.

Konferenciją pasveikinimu pradėjo tarptautinio oratorių konkurso Londone laimėtoja K. Kunickaitė (mokytoja K. Sodonienė) bei trečiokai gimnazistai, parodę vaidinimą, kuriame vaizdžiai atskleistos emigracijos priežastys – karas, skurdas. Teatro pasirodymas ir konferencijos tema glaudžiai susiję, nes šiemet Šilutės pirmosios gimnazijos ir Buxtehude Halepageno gimnazijos (Vokietija) tarptautinei mainų programai sukanka 30 metų. Šių metų mainų tema irgi palies žmogaus keliavimo, savęs ieškojimo temas.

Į konferenciją atvyko JAV ambasados diplomatai iš Vilniaus. Pranešimą apie imigraciją JAV skaitė Amy Reichert – JAV ambasados diplomatė, ekonomikos skyriaus pareigūnė. Taip pat pranešimus pristatė Fulbright programos dalyvės Emily Mazza, kuri dirba Klaipėdos licėjuje, bei Katie Johnson – amerikietė, visus mokslo metus dirbanti mūsų gimnazijoje.

Antroje konferencijos dalyje pranešimus anglų kalba pristatė mokiniai. Mūsų gimnazijai atstovavo J. Sakalauskaitė („Ieškant svajonės“), R. Petrylaitė („Mano emigracijos istorija“) bei G. Gužauskaitė ir S. Bendžiūtė („Emigracija mano akimis“). Kalbėjo ir gimnazistai iš kitų mokyklų: Gargždų „Vaivorykštės“ bei Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijų, Šilutės Vydūno gimnazijos, aktyviai dalyvavo klausytojai iš Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Vainuto gimnazijų su savo mokytojomis.

Gimnazistai džiaugėsi galimybe išgirsti vieni kitus, tobulinti anglų kalbos ir viešojo kalbėjimo įgūdžius, pasidalinti patirtimi. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Viliamės, kad ateityje bendradarbiavimas su JAV ambasada nenutrūks.