Gimnazistai dalyvavo Lietuvai skirtuose renginiuose

pirmoji gimnazijaŠie metai ypatingi tuo, jog minėjome 100-ąsias Valstybės atkūrimo metines. Šilutės Pirmoji gimnazija šią šventę paminėjo itin originaliai.
Rytas gimnazijoje prasidėjo radijo laida, kuriai prasidėjus buvo sugiedotas himnas. Vėliau istorijos mokytoja Laima Toliušienė pasakojo apie Lietuvos praeitį, signatarus, pasirašiusius Lietuvos nepriklausomybės aktą, apie sausio 13-osios įvykius. Šie istoriniai įvykiai gimnazistus vertė susimąstyti, ką mums reiškia Lietuva ir ką mes dėl jos geresnės ateities darome. Svarbu vertinti ne tik savo, bet ir kitų darbus, nes, pasak radijo laidos vedėjos, Lietuvą nešiojamės savo širdyse, todėl kokią ją kursime, tokią ir turėsime.

Vėliau moksleiviai atliko kūrybinę užduotį – ant spalvotų medžių lapų rašė linkėjimus Lietuvai: „Linkiu sulaukti dar dviejų šimtų metų“, „Lietuva, būk stipri kaip galingiausias ąžuolas“, „Linkime Lietuvai kuo daugiau patriotiškai nusiteikusių lietuvių“. Šie palinkėjimai papuošė gimnazijos koridorių.

Gimnazistai dalyvavo diskusijoje „Aš tikrai myliu Lietuvą“, kartu su renginių vedėju M.Budraičiu, kunigu R.Šemekliu, savivaldybės meru V.Laurinaičiu. Vyko srautinė pamoka „Lietuvos nepriklausomybės aktas“, kurios metu suvaidintas Lietuvos nepriklausomybės  akto pasirašymas. Tuo metu pristatytas ir mokytojos L.Toliušienės rengtas projektas „O tuo metu mano giminėje…“, kurio metu mokiniai tyrinėjo savo giminę bei atrinko svarbiausius žinomus faktus, istorijas apie savo giminę, išsaugotus senus daiktus ir pristatė gimnazijos bendruomenei.

Gimnazistai dalyvavo debatuose „Ar gali mašininis mokymas pakeisti žmogaus protą“, kuriuose nebuvo laimėtojų ir pralaimėtojų. Debatuose dalyvavęs robotų kūrėjas Eivanas Maksvytis dalinosi savo žiniomis, kurios paliko įspūdį kiekvienam.

Jis pateikė keletą mašininio mokymo pavyzdžių ir patvirtino, jog robotai nėra pavojingi, tačiau problemų sukelti gali. Paprašius jam užduoti klausimų, vienas skambėjo taip: „Ar mašininis mokymas gali pakeisti mokytojo darbą?“ Daugelis tikėjosi teigiamo atsakymo, tačiau IT specialistas mano,  jog mokytojo darbas niekada neišnyks, nes robotai gali perduoti žinias, tačiau neišmokys mylėti, jausti, apginti silpnesnį. Jis linkėjo būti kuriantiems, o ne dirbti toms mašinoms.

Vyko susitikimas su mūsų buvusiais mokytojais Anatolijumi ir Dalia Žibaičiais, kurie pasakojo apie meilės tėvynei svarbą, dalinosi istorinėmis žiniomis. A.Žibaitis linkėjo protingai panaudoti savo laiką, nes laikas – pinigai, surasti savo vietą Lietuvoje, o ir emigravus nepamiršti, kad esame lietuviai ir kur mūsų šaknys.

Gimnazistai dalyvavo ir akcijoje „Pasveikinkim visus“. Vieni su technologijų mokytoja N.Titiene pynė apyrankes ir sveikino Savivaldybės darbuotojus, kiti sveikino kaimynystėje esančias mokyklas. Renginį užbaigė abiturientų surengtas „Protų mūšis“.