Gimnazistai minėjo Lietuvos kariuomenės šimtmetį

kariuomene pirmoji_gimnazija2Nors visa Lietuva savo kariuomenės šimtmetį minėjo lapkričio 23-ąją, Šilutės pirmosios gimnazijos bendruomenė šią datą paminėjo išvakarėse – tądien pamokos vyko kitaip. Šis projektas buvo skirtas skatinti mokinius gyventi šiomis vertybėmis: patriotizmu, ištikimybe, pasiaukojimu, sąžiningumu, drąsa bei pagarba kitiems.

Gimnazijoje paskaitą vedė pasienietė Larisa Jasienė. Pareigūnė pasakojo, kaip galima įstoti į pasieniečių gretas, bet akcentavo, jog pasieniečių darbas nėra tik kontrabandos gaudymas. Atsargos kapitonas – leitenantas, Narų tarnybos įkūrėjas Valerijus Krisikaitis ir LDK kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kuopos vadas, kapitonas Arvydas Bumblauskas pristatė krašto apsaugos sistemą, kalbėjo apie nuolatinę privalomąją karo tarnybą, supažindino su Lietuvos kariuomenės istorija. Taip pat vyko susitikimas su Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Šilutės poskyrio viršininku Egidijumi Zėringiu, kuris pasirodo ne tik griežtas karininkas, tačiau ir mylintis tėtis. Jis mokiniams papasakojo apie save, karjerą ir daug subtilybių apie kariuomenę ir tarnavimą savo šaliai.

Taip pat klasės gavo kūrybiškas užduotis, kurias vėliau vertino istorijos mokytojai. Labiausiai visus gimnazistus išjudino Lietuvos Šaulių sąjungos atstovai. Sporto salėje  gimnazistai mokėsi privalomosios rikiuotės elementų, žygiuoti, skanduoti – taip mokiniai galėjo įsijausti į kario gyvenimą. Fizikos mokytojas Zigmas Sirtautas devintokams vedė pamoką apie branduolinį ginklą. Kol vieni klausėsi šios paskaitos, kiti dalyvavo diskusijose apie kibernetinius karus.

Trečiųjų klasių mokiniai dalyvavo debatuose tema „Karinės bazės Lietuvoje: už ir prieš“, kuriems pasirengti padėjo mokytojos Lijana Venckienė bei Laima Toliušienė. Taip pat mokykloje vyko parodos „Lietuvos kariuomenės tankai“, „Lietuvos kariuomenei 100“.

Po įvairių veiklų mokinių ir mokytojų laukė evakuacijos pratybos. Mokytojui Algiui Grišiui pranešus apie prasidėjusią evakuaciją, visa mokyklos bendruomenė sugužėjo į mokyklos kiemą, kur jau laukė LŠS atstovai. Sustojusi į rikiuotę didžiulė minia pajudėjo „kairę-dešinę“ ritmu. Mokyklos direktorei Laimai Spirgienei tarus sveikinimo žodį laukė kinologų su šunimis pasirodymas. Šuniukų pasirodymas sušildė visų ten buvusiųjų širdis, o  renginio pabaigoje ragavome kareiviškos košės ir karštos arbatos.