Gimnazistai: „Pamatėme Vokietijos gyvenimą“

pirmoji gimnazija vokietijoje prie laivoNeseniai iš Vokietijos grįžę Šilutės pirmosios gimnazijos mainų programos Lietuva – Vokietija nariai dalijosi dar neišblėsusiais įspūdžiais. 10 dienų trukusioje kelionėje 23 gimnazistai su 2 mokytojais turėjo galimybę pamatyti tikrąjį Vokietijos gyvenimą.

 Lapkričio 3-iąją išvykome į taip nekantriai lauktą kelionę Vokietijon. Iki kelionės tikslo buvo net 21 valanda keltu ir dar kelios valandos autobusu.

Jau kitos dienos vakare buvome Bukstehudės (Buxtehude) miestelyje, kur mūsų laukė naujos šeimos ir mainų partneriai.

Įsikūrę šeimose, susipažinome su vokiečių grupe, Bukstehudės Halepageno mokykla ir pačiu Bukstehudės miesteliu. Mus priėmė miesto meras, kuris sveikino jau dvidešimt antrąjį kartą atvykusius (tiek metų bendrauja mokyklos) lietuvius, vaišino obuolių sultimis.

Traukiniu vykome į Vokietijos sostinę – Berlyną, išvaikščiojome šį nuostabų miestą, pamatėme daugybę įdomybių: Brandenburgo vartus, Aleksandro aikštę, Berlyno katedrą, Reichstago rūmus. Nacionaliniame dailės muziejuje nepaisydami nuovargio stengėmės apžiūrėti meno kūrinius, įvairius paveikslus ir išklausyti gido pasakojimą.

Didžiulį įspūdį paliko Hamburge stebėtas miuziklas „Sister Act“. Nuostabi muzika, dainos,  aktoriai, įvairūs efektai buvo stulbinami. Suprantama, kodėl kiekvienais metais daugybė žmonių atvažiuoja į Hamburgą vien dėl miuziklų.

Kitą savaitę pradėjome nuo projektinių darbų. Projekto tema – „Regiono žmonių tradicijos ir kultūra“. Kartu su Halepageno gimnazijos mokiniais sudarėme 5 darbo grupes: muzikos, teatro, dailės, geografijos – istorijos ir vokiečių kalbos. Per kelias dienas parengėme darbus ir jų pristatymą stebėjo keli šimtai žmonių. Ne vienam drebėjo rankos, tačiau viskas praėjo be priekaištų. Ir vaidinome, ir dainavome, ir kalbėjome „plattdeutsch“ dialektu, pasakojome apie tradicines vokiečių šventes.

Viską vainikavo dosnūs žiūrovų aplodismentai.

Aplankėme Stade miestelį ir jame esantį modernų muziejų. Šis muziejus išskirtinis tuo, kad leidžiama liesti įvairius daiktus ar net juos išbandyti – tą mes ir padarėme.

Vieną vakarą įdomiai praleidome mums iki šiol nematytoje diskotekoje ant ledo. Likome pavargę, bet labai patenkinti.

Visą dieną skyrėme pažinčiai su Hamburgu. Aplankėme nemažai įžymių vietų ir statinių, tarp jų – įžymųjį Elbės tunelį po vandeniu (atrodo, neįmanoma tokį pastatyti). Daug įspūdžių paliko miniatiūrų muziejus – neužtektų ir pusdienio, jei norėtume viską jame apžiūrėti…

Kokia viešnagė be įvairiausių vakarėlių? Jie vyko beveik kiekvieną vakarą. Net ir pavargę po kelionių, mainų programos dalyviai rasdavo jėgų ir laiko pasilinksminti.

Bet kaupėme jėgas abiejų gimnazijų krepšinio varžyboms. Pamatę, kokia vokiečių komanda stipri, manėme, kad bus sunku juos įveikti. Bet lietuviai nebūtų lietuviai, jei nesutriuškintų varžovų. Mes laimėjome!

Po varžybų vyko atsisveikinimo vakaras, kuriame dėkojome darbo grupių mokytojams, projekto vadovams ir, aišku, naujųjų bičiulių tėvams, kurie mumis rūpinosi ir dešimčiai dienų buvo kiekvieno mūsų nauja šeima.

Ši mainų programos kelionė paliko daug neišdildomų įspūdžių. Nekantriai laukiame gegužės mėnesį į Šilutę atvykstančios vokiečių grupės.