Gimnazistai paminėjo Nepriklausomybės atkūrimą

 

pirmoji gimnazija_nepriklausomybe2Nepriklausomybės atkūrimo dieną minėjo ir Šilutės pirmoji gimnazija.

Tądien pamokos vyko kitaip. Pirmąją pamoką gimnazistai vedė klasės valandėlę, skirtą Nepriklausomybės atkūrimui. Vėliau visa gimnazijos bendruomenė rašė Nacionalinį diktantą. Tai buvo tikras iššūkis raštingumui pasitikrinti, o lietuvių kalbos mokytojos išrinks gimnazijos raštingiausią žmogų.

Kitos pamokos irgi vyko kitaip. Pirmųjų ir antrųjų klasių gimnazistai stebėjo šventinį koncertą, kuris prasidėjo Lietuvos himno giedojimu. Vėliau mokiniai žiūrėjo penkių gimnazistų komandos sukurtą dokumentinį filmuką, skirtą konkursui „Kuriame Lietuvą 2018“. Šis video reportažas apie tai, kaip buvę mūsų gimnazijos mokiniai kovojo už Lietuvos Nepriklausomybę 1945-1952 m. Koncerte dalyvavo Pamario pagrindinės mokyklos mokiniai, tautinius šokius atliko gimnazistų šokių grupė „Atlaja“.

Vienuoliktokams konferencijų salėje vyko debatai, tema „Etninė ar daugiakultūrė (daugiatautė) Lietuva?“ Debatų tikslas – pasidalinti savo mintimis ir pagalvoti, kas lietuviui svarbiau: prisitaikyti prie kitų tautų kultūrų ar išlaikyti unikalumą. Mokiniai skaitė pranešimus, diskutavo ir priėjo prie išvados, kad mes negalime prarasti savo tautos unikalumo – kalbos, papročių ir tradicijų.

Jau tradicja tapo rengnį užbaigti krepšinio varžybomis Nepriklausomybės taurei laimėti.

Paklausinėjus gimnazistų apie pamokas kitaip, atsakymas buvo toks pat: „Džiaugėmės turiningai praleista diena, sužinojome daug naujų dalykų apie Lietuvos praeitį ir dabartį. Dėkojame mokytojams ir administracijai, kurie padėjo pasirengti šiam renginiui“.