Gimnazistai sugrįžo iš mainų programos Vokietijoje

Gimnazistai Vokietijoje„Spalvotų lapų kilimai, vasariškas Berlynas, svetinga Bukstehudė, vėjuotas Hamburgas, draugų šypsenos, atradimai ir neviltis, kūrybos džiaugsmas, nesusipratimai svetimos kalbos tankumynuose, pasididžiavimas savimi gyvenant ir susikalbant naujoje šeimoje, sumuštiniai pietums ir vakarienei, savarankiško gyvenimo ir galėjimo susitvarkyti su pinigais gardumas, tėvų namų ilgesys, vienatvė, laisvė“, – tai Šilutės pirmosios gimnazijos mokinių įspūdžiai, sugrįžus iš tarptautinės mainių programos Vokietijoje.

Spalio 23 – lapkričio 3 dienomis 24 gimnazistai viešėjo Bukstehudės Halepagheno gimnazijoje. Šių dviejų gimnazijų draugystė skaičiuoja jau daugiau nei du dešimtmečius.

Kaip ir kiekvienais metais, šilutiškiai gyveno vokiečių šeimose. „Kai kam maisto, kai kam bendravimo problemų iškilo, kiti neturėjo jokių nusiskundimų ir džiaugėsi viešnage“, – įspūdžiais dalijosi kartu su gimnazistais važiavusi lietuvių kalbos ir teatro mokytoja Jolita Ežerinskė.

Šiųmetinio projekto tema – menai, todėl mokiniai dirbo pasiskirstę į šokio, muzikos, dailės, teatro grupes, o vėliau darė pristatymus.

Šiemet pirmą kartą kartu su gimnazistais važiavo ir trys lietuviai muzikantai: Kornelija Čepytė, Mykolas Eiva, Karolis Žaltukovas, kurie Bukstehudėje surengė įsimintiną koncertą.

Šilutiškiai gimnazistai taip pat dainavo su tarptautiniu miesto choru, žiūrėjo miuziklą „Rokis“, lankėsi Hamburge, Berlyne.

Baigiamajame projekto renginyje – atsisveikinimo vakare mūsų gimnazistai savo užsieniečiams draugams įteikė linines juosteles su trispalve, kurias nupynė technologijų mokytojos N.Titienės vadovaujami mokiniai.

Gegužės mėnesį vokiečių gimnazistai svečiuosis šilutiškių šeimose.