Gimnazistai Vilniuje aplankė universitetą, ieškojo baroko

pirmoji gimnazija vilniujeŠilutės pirmosios gimnazijos trečiokai ir antrokai su klasės vadovėmis Daiva Strazdauskiene, Roma Lukošiene bei Lijana Venckiene vyko į integruotą edukacinę kelionę Vilniuje.

Programa buvo sudaryta remiantis trijų mokomųjų dalykų pamokomis: biologijos, istorijos ir lietuvių kalbos.

Pasitaikė saulėtas oras, todėl galėjome aplankyti viską, ką buvome suplanavę.

Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete mus pasitiko du jauni universiteto lektoriai. Jie įdomiai pristatė mokomąsias laboratorijas, kuriose vyksta bandymai su gyvūnais, supažindino su žmogaus smegenų veikla. Vėliau lankėmės Genetikos laboratorijose. Fakulteto kieme yra meteorologinė stotis, ją pristatė universiteto lektorė, parodė, kaip matuojama lauko temperatūra, oro drėgnumas.

Kita išvykos dalis – Genocido aukų muziejus. Gidas aprodė buvusio kalėjimo kameras, kuriose buvo žiauriai tardomi žmonės. Čia kalėjo ir rašytojas, dramaturgas Balys Sruoga.

Trečia programos dalis buvo su užduotimi: reikėjo atpažinti Vilniaus senamiesčio baroko architektūros detales. Vilnius yra vadinamas baroko miestu, todėl nesunkiai mokiniai atpažino tipišką baroko detalę – arkas. Pabuvojome prie VU Filologijos universiteto, kur irgi grožėjomės nuostabia Vilniaus architektūra, aplankėme K.Donelaičio paminklą.

Išvykos pabaigoje susirinkome prie Vilniaus kalėdinės eglės, grožėjomės kalėdine muge, skanavome kalėdinių meduolių.