Gimnazisto vardo diena pirmojoje gimnazijoje

Prieš pat mokinių rudens atostogas Šilutės pirmojoje gimnazijoje vyko Gimnazisto vardo dienos šventė, kitaip sakant, pirmųjų gimnazijos klasių mokinių krikštynos.

Šventė gimnazistams suteikė daug smagių emocijų.

Visi džiaugėsi, jog šiais metais šią šventę galėjome švęsti gimnazijoje kartu, o ne atskirai prie kompiuterių ekranų. Tą dieną pirmokai į mokyklą ėjo nežinodami, kokios užduotys ir iššūkiai jų laukia, aiški buvo tik šių metų tema „Pareigūnai ir sulaikytieji“.

Pirmos pamokos metu krikštatėviai įsibrovė į pirmokų klases. Visiems ant veido buvo užrašyta simboliška raidė F, reiškianti „fuksas“ (pirmokas arba tiesiog naujokas). Jie gavo korteles su numeriu, kurį visą dieną privalėjo nešioti. Po kelių pamokų krikštytojų pakviesti pirmokai išėjo iš savo klasių ir keliavo į patalpas, kur turėjo atlikti užduotis, beje, kiekviena klasė individualiai. Bet ėjo jie neįprastai: vieni ropojo žeme, kiti šokinėjo ant vienos kojos! Įveikę nelengvas fizinio pasiruošimo užduotis pirmokai keliavo į salę, kur pristatė savo kūrybinius darbus – nuotaikingus pasirodymus. Visi jie buvo puikūs, ir gimnazijos pirmokai jau oficialiai pakrikštyti!

Ši šventė kiekvienam pirmokui suteikė daug nepamirštamų įspūdžių, ji ilgai liks visų atmintyje.
Gimnazijos pirmų, antrų ir trečių klasių mokiniai gražiai paminėjo ir Atminties valandą Šilutės evangelikų liuteronų kapinėse. Ten ilsisi senieji šilutiškiai, sukūrę mūsų miestą. Mokiniai uždegė žvakutes, sugrėbė lapus.