Gintarėlio auklėtiniai keliavo duonos keliu

Gintarelio duonos keliasVisą savaitę „Smalsučių“ ir „Paukščiukų“ grupių vaikai, lankantys lopšelį – darželį „Gintarėlis“, įgyvendino grupinius projektus „Aš viską dirbsiu, ką tik mokėsiu…“. Šios veiklos metu grupių auklėtojos Alma Norkaitienė, Lina Paičienė, Daiva Rimkienė ir Nijolė Daugirdienė mažuosius supažindino su nelengvu duonos atsiradimo ant kasdienio stalo keliu.

Duona – vienas svarbiausių maisto produktų, jos sudėtyje yra daug naudingųjų maisto medžiagų, kurias organizmas lengvai suvirškina. Net 25-30 proc. visos gyvybiškai reikalingos energijos žmogus gauna su duona ir jos gaminiais.

Duona senovės lietuvių apipinta pasakomis, apdainuota dainomis. Darželio ugdytiniai keliavo rugio keliu, prisimindami senolių Gintarelio duonos kelias 2gyvenimo tradicijas, ir sužinojo, kokį ilgą kelią turi nueiti duona, kol kvapni ir gardi atsiranda ant mūsų stalo. Vaikai susipažino su lietuvių liaudies tautosaka, papročiais, inscenizavo pasaką „Kaip vilkas užsimanė duonos išsikepti“, mokėsi eilėraštukų, patarlių, skaičiuočių apie duoną. Kad geriau suprastų duonos atsiradimą, vaikai ir patys kepė duoną – iš miltų, druskos, vandens maišė tešlą.

„Smalsučių“ ir „Paukščiukų“ grupių vaikai, susibėgę į būrį, iš įvairių duonos gaminių – duonelių, duoniukų, riestainių, džiūvėsėlių, įvairių lazdelių – lėkštutėse kūrė duonelės mozaikas, kurias gardino įvairiomis saldžiomis uogienėmis, o paskui visi drauge vaišinosi. Po skanių vaišių vaikai žaidė, šoko, dainavo, minė mįsles.

Projekto veiklą vainikavo abiejų grupių draugystė – draugiškas susikabinimas rankomis ir pasižadėjimas „Visada draugausiu, gerbsiu ir mylėsiu kasdienę duonelę“.