Globėjų diena: valdžia dėkojo svetimų vaikų globėjams

Pirmąjį liepos sekmadienį visoje Lietuvoje minima Globėjų diena. Globėjai - išskirtiniai žmonės, kurie be tėvų globos likusiems vaikams atveria ne tik savo namų duris, bet ir širdis. Jų darbas neįkainuojamas, nes jie dirba 24 valandas per parą.
Į padėkos renginį sukviestos globėjų šeimos su vaikais.

Lietuvoje savo namų duris atvėrė ir vaikus globoja iš viso 3839 šeimos. Šilutės rajone tokių šeimų yra virš 70-ies, jose širdžių šilumą nuolat randa apie 90 vaikų.

Penktadienį Šilutės F. Bajoraičio bibliotekoje vyko šventinis renginys „Šeima, kurioje gyventi gera“, skirtas Globėjo dienai paminėti ir mūsų krašto globėjams pagerbti. Kiekvienos šeimos atstovui Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis įteikė padėkos raštus ir tarė AČIŪ. Renginyje ištarta ir daugiau padėkos žodžių, skambėjo vaikų deklamuojami eilėraščiai, muzikos kūriniai.

Paruošė daugiau kaip pusšimtį globėjų

Ne vieną dešimtį vaikų globojusi ir į gyvenimą išleidusi O. Jogienė dovanojo globotinės Eglės pieštus paveikslus.

Iki šiol Šilutėje Globos centro funkcijas atliko Socialinių paslaugų centras.
„Namai, tai kur kas daugiau nei adresas, kuriuo gali būti surastas – tai šventa vieta, kurioje gera būti. Tai vieta, kur žmogus pasijunta svarbiu, mylimu, gerbiamu, išgirstu. Ačiū, kad priglaudėte, atvėrėte savo namų duris, priėmėte tuos, kuriems reikia namų, švelnumo, apkabinimų“, – renginį pradėjo Socialinių paslaugų centro direktorė Reda Urbaitytė.

Ji pateikė trumpą statistiką. Socialinių paslaugų centras dirbti su esamais ir būsimais globėjais pradėjo 2016 metais. Pradžia buvo sunki, nes su esamais ir būsimais globėjais dirbo tik dvi socialinės darbuotojos. Dabar jų yra daugiau. Iki 2019 m. Socialinių paslaugų centras paruošė 51 naują globėją, taip pat 6 asmenis, norėjusius įsivaikinti vaikus.

Tiesa, šiuo metu Šilutės rajone nėra nė vieno budinčiojo globėjo. Tačiau, pasak R. Urbaitytės, Savivaldybė perka šią paslaugą iš Klaipėdos rajone veikiančio „SOS vaikų kaimas“. Tad prireikus skubiai apgyvendinti iš šeimos paimtą mažylį, problemų nekyla.

Nuo liepos 15 dienos Šilutėje, Liepų gatvėje, pradės veikti nauja įstaiga – Vaiko globos ir rūpybos centras, dirbsianti su globėjais, šeimynomis, vaikais iš socialinės rizikos šeimų. Būtent į šį centrą pereis visos darbuotojos, iki šiol dirbusios su globėjais Socialinių paslaugų centre.

Padėkojo kiekvienam globėjui

Gėlių įteikta ir socialinėms darbuotojoms, kurios dirba su esamais ir būsimais globėjais.

Renginyje dalyvavęs meras Vytautas Laurinaitis pasveikino mamas, tėčius, vaikus, svečius, kolegas. Jis dėkojo Socialinių paslaugų centro ir bibliotekos kolektyvams už puikiai suorganizuotą renginį, galimybę susitikti su globėjais. Anot jo, žodis globėjas sutinkamas dažnai, tačiau labai mažai kada kalbama būtent apie žmogaus globą.
O būti globėju tikrai gali ne visi.

„Nepakanka atverti vien tik namų duris, reikia atverti širdį, šeimos tradicijas, netgi kišenę ir atiduoti savo sukauptą meilę. Ne visi tą gali daryti, turi žmogus toks būti – mylėti save ir šalia esantį, ir mylėti vaiką. Vaikai labiausiai prisiriša prie tų globėjų, iš kurių gauna šypseną, šilumą, švelnumą ir paguodą“, – sakė V. Laurinaitis.

Jis pasidžiaugė, kad globėjų atsiranda vis daugiau. Meras padėkojo visiems globėjams, atliekantiems ypač svarbią misiją. Jis taip priminė, kad globėjai bet kada gali apsilankyti Savivaldybėje, Socialinių paslaugų centre ir išsakyti savo problemas.

Ramiau, kai mato laimingus vaikus

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Šilutės rajone Indra Pranaitienė pasidžiaugė, kad tiek daug globėjų atėjo į renginį. Globėjo darbas, anot jos, kuris vyksta 24 valandas per parą, yra neįkainuojamas, nepasveriamas. Jos vadovaujamos tarnybos specialistai pirmieji nustato bėdas šeimose Šilutės rajone ir sprendžia, kada vaikui reikia pagalbos, padeda surasti savą žmogų, kuris jį suprastų. Kai po kurio laiko pamato laimingus vaikus, pasidaro kur kas ramiau.

„Norisi nulenkti galvą, padėkoti, palinkėti stiprybės, ramybės širdyse. Džiaugiamės, kad centruose kvalifikuotų specialistų atsirado daugiau. Kad globėjai nėra vieniši, kad turi pagalbą. Tikimės, kad neturėsime globos namų, kiekvienas vaikas turės savo nuosavus namus, savo nuosavą mamą ir tėtį“, – sakė I. Pranaitienė.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis priminė, kad kiekvienas globėjas yra svarbus vaikui, kurį globoja. Jo atliekamas darbas galbūt nepakeis pasaulio, bet suteiks didžiulę prasmę be tėvų globos likusio vaiko gyvenimui.

Linkėjo nepamiršti ir savęs

Renginyje kalbėjo ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Grygališkės kaime gyvenanti Onutė Jogienė, vaikus globojanti nuo 1996 m. „Norėčiau palinkėti stiprybės, mylėkime vaikus, vieni kitus. Globėjams linkiu nepamiršti ir savęs, jei save mylėsite, mylėsite ir vaikus“, – sakė ji.

Globėjus ji taip pat paskatino kalbėtis, išsakyti savo problemas, nes išgyventi vieniems yra sunku, bėdų yra daug. Kaip padėką Savivaldybės administracijai, Socialinių paslaugų skyriui ir Socialinių paslaugų centrui, ji įteikė po paveikslą, kurį nutapė jos globotinė Eglė.

Globėjai padėkojo ir Socialinių paslaugų centro socialinėms darbuotojoms, į kurias gali kreiptis dieną ar naktį, kurios žmogų supranta iš pusės žodžio ir nukreipia ten, kur reikia.