Globos namų gyventojai laiką leido geradarių surengtoje stovykloje

saugu stovykla DSCN7508Net tris dienas poilsio ir laisvalaikio centre „Minija“, kuris yra Kintuose, stovyklavo Saugų vaikų globos namų auklėtiniai. Šioje įstaigoje gyvena 74 vaikai, bet tik apie 20 jų gali vasarą praleisti pas globėjus. Tad tam, kad visi vaikai galėtų pakeisti aplinką ir turiningai praleisti laisvalaikį, gerų žmonių pastangomis buvo surengta ši stovykla.

Pagrindinė stovyklos organizatorė – jau trečius metus su Saugų vaikų globos namais artimai bendraujanti ir dažnai labdaringa veikla paremianti vilnietė Viktorija Grajauskienė.

Geri darbai užkrečiami
saugu stovykla  DSCN7552
Sutikta stovykloje su vaikais žaidžianti V.Grajauskienė sakė, jog yra labai dėkinga visiems geros valios žmonėms, kurie neliko abejingi jos iniciatyvai. Tam, kad Saugų vaikų globos namų auklėtiniai galėtų smagiai ir turiningai praleisti bent keletą dienų, padėjo nemažai geradarių. Prie stovyklos rengimo prisidėjo Šilutės Soroptimos klubas, ėmęsis organizacinių klausimų, verslininkė Vilija Liatukienė, neseniai bendrystei subūrusi „Šilutės šeimos klubą“, kiti verslininkai bei pramogų pasaulio atstovai.

Pirmasis darbas, rengiant stovyklą, buvo padarytas šiemet gegužę. Tuomet Vilniuje, „New York“ muzikiniame teatre, Viktorija suorganizavo labdaros koncertą, kurio metu sostinės verslininkai saugiškiams vaikams suaukojo apie 3800 eurų. Koncerte savo parengtą programą pristatė ir grupelė Saugų vaikų globos namų auklėtinių.

Koncerte buvo surengtas ir aukcionas, kurio metu už solidžią sumą parduotas saugiškių vaikų pagamintas medis, ant kurio lapelių buvo surašytos vaikų svajonės.

„Stovyklai suorganizuoti reikėjo nemažai lėšų, tam ir surengėme labdaros renginį. Vilnius pasirinktas neatsitiktinai, nes čia turiu nemažai draugų, artimųjų, kurie palaiko idėją. Be to, didmiesčiuose yra daugiau rėmėjų, didesnių įmonių, kurios sutinka paaukoti“, – sakė V.Grajauskienė.

Už suaukotus pinigus pavyko ne tik išnuomoti stovyklavietę, bet ir nupirkti poilsiui reikalingų daiktų: kelias palapines, miegmaišius, badmintono raketes, kamuolių, kurie pravers ir kitą vasarą.

Nuobodžiauti nebuvo kada

Atvykusių į stovyklą vaikų laukė gausybė pramogų. Vos įsikūrę jie buvo pradžiuginti Šilutėje veikiančio vaikų žaidimų kambario „Teminukas“ animatorės piešiniais ant veidų, o su Šilutės gėlių salono „Meilenė“ darbuotojomis pūtė balionus bei iš jų lankstė įvairias figūras.

Į stovyklavietę užsuko ir klaipėdiečių šokėjų grupė, kuri ne tik pati šoko, bet ir mokė vaikus gatvės šokių judesių. Vakarop vaikai su auklėtojomis būrėsi prie laužo, gamino vakarienę, klausėsi Pamario pagrindinės mokyklos gitarisčių, vadovaujamų Ivetos Ambrulaitienės, atliekamų melodijų, kartu su gitaristėmis ir Šilutės moterimis soroptimistėmis dainavo.

Kita diena taip pat buvo triukšminga: vaikai mankštinosi, maudėsi netoliese tyvuliuojančiose mariose, mokėsi gaminti papuošalus, varžėsi sporto rungtyse.  Popiet stovyklautojų laukė fotografijos terapija, kurią dovanojo profesionali fotografė iš Vilniaus Dalija. Šiltą vasaros vakarą vainikavo koncertas, kurį vaikams dovanojo rusniškiai Valdas ir Vainora Lacko.
saugu stovykla DSCN7531
Paskutinė diena stovyklautojams neleido galvoti apie artėjantį išvykimą. Vaikai vėl maudėsi, surengė madų šou, dalyvavo orientacinėse varžybose, vakarojo su šalyje gerai žinomu renginių vedėju Remigijumi Žiogu.

Draugystė tęsiasi 3 metus

Saugiškiai vaikai dovanų iš geradarės vilnietės sulaukia keliskart per metus. Kaip pripažįsta pati Viktorija, jai po 3 metų draugystės su Saugų vaikų globos namų auklėtiniais jau pažįstamos visų vaikų gyvenimo istorijos, svajonės ir norai.
Anksčiau dirbusi banko klientų aptarnavimo srityje, padėjusi vyrui versle ir auginanti dvi savo atžalas, Viktorija visai atsitiktinai „surado“ Saugų vaikų globos namų auklėtinius.

„Matyt, Dievas taip lėmė, kad šiuo metu užsiimu šita veikla. Nutariau ieškoti kitokių savęs realizavimo būdų ir radau Šilutės rajone“, – atviravo pašnekovė.

Anot jos pačios, prieš 3 metus ji per pažįstamus atsiuntė į Saugas pirmą surinktą lauknešėlį – žaislų. Po metų, artėjant kalėdiniam laikotarpiui, vilnietė susisiekė su įstaigos vadovais ir vėl paklausė, ko reikėtų vaikams.

„Su draugėmis pririnkome pilną automobilį žaislų. Taip sutapo, kad mano pirmoji viešnagė Saugų vaikų globos namuose įvyko tada, kai čia bendruomenė šventė Advento vakarą“, – prisiminimais dalijosi pašnekovė. Pamačiusi vaikus, su jais pabendravusi ir užmezgusi kontaktą su įstaigos vadovais, netrukus Viktorija subūrė savo drauges, kurios šiuo metu jau užsidegusios noru padėti.

Dar šiemet sausį socialiniame „Facebook“ tinkle buvo sukurta V.Grajauskienės labdaros grupė Saugų vaikų globos namų auklėtiniams. Virtualioje aplinkose dalijamasi vaikų svajonėmis, kviečiami geradariai prisijungti ir padėti tas svajones išpildyti. Viena jų – surengta stovykla Kintuose, prie marių kranto.