Gorainių Onutėms – šampanas, medus ir pagarba

gorainiu onutes vedejosKeturioliktąją gyvenvietės šventę šv. Onos ir naujojo duonos derliaus garbei organizavusi Gorainių bendruomenės pirmininkė Salomėja Pakalnienė publikai pareiškė, kad kitąmet į jubiliejinę šventę ji norėtų ateiti svečio teisėmis.

gorainiu onutes keturiosŠventės vedėjos Indrė Norkaitytė ir Monika Auksoriūtė susumavo, kad Gorainiuose ir nuo jų neatsiejamame Aušbikavio kaime dabar gyvena 8 garbaus amžiaus Onos. Prie joms skirto pagarbos ir vaišių stalo tą dieną susėdo tik 4 iš jų – Mamkaitienė, Baltutienė, Bartkuvienė ir Uselienė.

Prašė krikštyti Onutėmis

S.Pakalnienė Onoms padovanojo šiųmečio derliaus rugių duonos kepalą, o Seimo narys Remigijus Žemaitaitis visas papuošė rugių ir rugiagėlių vainikais. Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus sveikino visas varduvininkes, linkėjo sveikatos ir kiekvienai įpylė po taurę šampano.

Gorainių kaimo pažiba – birbynininkas Kazys Budrius turi savo tradicinę dovaną, kuri jau 14 metų nesikeičia – jis kiekvienai Onutei padovanojo iš savo avilių iškopto medaus.

Gorainių, Aušbikavio gyvenviečių žmones ir Onutes pasveikino ir Vainuto klebonas Dainoras Židackas. Jis džiaugėsi, kad Gorainiai – išskirtinis kaimas, turintis nuostabią šventę, skirtą Onutėms ir naujajam derliui pašlovinti. Kaimas turi ir puikius bendruomenės namus – buvusios pradinės mokyklos pastatą, tik, pasak D.Židacko, geriau būtų buvę, jei kaimas būtų sugebėjęs užpildyti mokyklą ir čia ugdyti savo vaikus.

gorainiu onutes sveikina budrysS.Pakalnienė pasveikino per metus bendruomenę papildžiusius  naujagimius: Viltę Petrošiūtę (jos tėveliai – Dovydas ir Aušra), Nedą Kančaitę (tėveliai – Vaidas ir Vilma) ir Ievą Zajančiauskaitę (tėvaliai – Marius ir Vaida). Bendruomenės pirmininkė prašė jaunų tėvelių kitų metų jubiliejinei Oninių šventei padovanoti nors vieną Onutę.

Tvarkingiausi ir stipriausi

Kokia gyvenvietės šventė be tvarkingų sodiečių pagerbimo?

S.Pakalnienė sakė, kad Gorainiuose jau yra daug sodybų, kurios turi gražiausių sodybų titulus ir dar antra tiek taip pat gražiai ir tvarkingai prižiūrimų. Šiemet bendruomenės taryba nutarė apdovanoti padėkos raštais bei dovanėlėmis tuos šeimininkus, kurie per metus labiausiai išgražino savo sodybas.

Taigi šiemet geriausią įspūdį komisijai padarė Romo ir Edmos Vitkelių iš Aušbikavio kaimo, gorainiškių Jolitos ir Albino Šedžių bei Violetos Juknienės sodybos.

gorainiu onines stipruoliaiKaip ir kasmet, emocijų šventiniam vakarui pridėjo stipriausių jaunuolių varžybos. Šiemet 32 kg svarmens kėlimo rungties nugalėtoju tapo aušbikaviškis Ramūnas Kavaliauskas. Jis sunkųjį įrankį iškėlė 37 kartus.

Tradicinę rugių maišo kilnojimo rungtį laimėjo gorainiškių svečias iš Kvėdarnos Rolandas Rumšas. Jis su 50 kg sveriančiu maišu ant pečių pritūpė ir atsistojo 100 kartų. Tai 25 kartus daugiau nei sugebėjo kitas artimiausias varžovas aušbikaviškis Ričardas Kavaliauskas.

Oninių vakarą aidėjo Bikavėnų vokalinio ansamblio „Žolyna“ bei kaimiškos muzikos kapelos „Žaliakalnis“ dainos ir muzika. Šventę baigė grupės „Dinamika“ koncertas.