Gorainiuose ir vėl skambėjo tradicinės Oninės

Vainuto seniūnija jau porą dešimtmečių garsi ne tik savo Joninėmis, bet ir Gorainių Oninėmis. Savaitgalį šiame kaime ir vėl pagerbtos šio senovinio vardo savininkės, o kartu tai buvo ir graži šventė visai bendruomenei.

Sveikino Onas ir naujagimius

Gorainiškiai savo kaimo Onutes, dar vadinamas duonos poniutėmis, varduvių proga sveikina jau bene du dešimtmečius. Joms skiria gražius žodžius, puokštes gėlių, dovanoja naminės duonos, medaus.
Šiemetines Onines organizavo Gorainių kaimo bendruomenė, jai talkino Senųjų kaimo tradicijų centro darbuotojai. Apylinkės gyventojai noriai rinkosi sudalyvauti ištvermės rungtyse, pasiklausyti skambių dainų, pabendrauti su kaimynais ar kojas šokyje pamiklinti.

Šiemet į savo varduves susirinko 8 Onutės. Gorainiuose gyvena ir ypač garbingo amžiaus Onutė Varanienė, sulaukusi jau 99 metų. Renginį vedusios Simona Jucienė ir Justė Giedraitytė bendruomenės pirmininką Vidą Jurgaitį kvietė įteikti Onutėms dovanas, o visus svečius garsiai paploti, kad tuos plojimus išgirstų ir šventėje nedalyvavusi O. Varanienė.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir bendruomenės pirmininkas V. Jurgaitis apdovanojo ir naujagimių susilaukusias šeimas. Tomo ir Preksedos šeimoje gimė sūnus Kajus, Vaida Jurgaitytė susilaukė Mykolo, Vitalijus ir Vaida Jurgaičiai – Kosto, Birutė Kvietkauskaitė ir Martynas Kurmis – Igno. Visiems jiems skambėjo ir „Bočių“ kapelos melodijos.

V. Mockus sakė esantis gerokai sunerimęs dėl Gorainių kaime gyvenančių žmonių skaičiaus. Kaime dabar gyvena tik šiek tiek daugiau nei 300 žmonių, nors ankstesniais laikais jų yra buvę daugiau nei 700. Pasak seniūno, tai kelia nerimą. V. Jurgaitis dėkojo visiems šventės rėmėjams, be kurių renginys nebūtų įvykęs.

Svečiai džiaugėsi bendruomenės aktyvumu

Šventėje dalyvavo ir Seimo narys Zigmantas Balčytis bei jo atstovas Šilutės krašte, rajono tarybos narys Arūnas Pupšys. Svečiai į Gorainius atskubėjo tiesiai iš tą patį vakarą vykusios Švėkšnos Dvaro šventės. Savo sveikinimo kalboje Z. Balčytis prisiminė 2000-uosius, kuomet jis pirmą kartą kandidatavo vienmandatėje apylinkėje į LR Seimą. Pasak svečio, būtent šiame krašte įvyko jo paskutinis priešrinkiminis susitikimas su rinkėjais. Atėjo labai daug žmonių, kurie juo patikėjo ir palaikė, todėl jis visiems labai dėkingas.

A. Pupšys pastebėjo, kad Gorainių bendruomenė, nors ir nedidelė, tačiau labai aktyvi ir vieninga. Šio krašto žmonės neabejingi ne tik politiniams reikalams, bet ir labai aktyvūs, nuolat organizuoja įvairius renginius. Tokios bendruomenės, pasak svečio, džiugina savo veikla. Svečiai kartu su seniūnu pasveikino naujagimių susilaukusias šeimas, įteikė joms dovanėles.