Grabupiškiai nori tvarkytis taip kaip kaimynai – pagal jungtinę sutartį

Grabupiuose, Liepų g. 3 aštuonbučio gyventojai sujudę it bitės avilyje. Dalis gyventojų nori tvarkytis geriau, nei jiems padeda namą administruojanti ir paslaugas teikianti bendrovė „Mano Būstas Vakarai“. Kiti yra patenkinti bendrovės teikiamomis paslaugomis ir sako: „gyvename taip, kaip išgalime, už kiekvieną darbą tenka susimokėti, o kai pinigų yra mažai, tai ir padaryti galima nedaug“.

Gyventojų susirinkime netrūko ir emocijų, ir barnių. ... Virginijos (kairėje) norui tvarkytis ir gražinti daugiabučio aplinką kai kurios kaimynės prieštaravo pykdamos dėl to, kad ši su jomis nederina savo iniciatyvų.

UAB „Mano Būstas Vakarai“ Šilutės padalinio vadovas Simonas Krūminis praėjusią savaitę sukvietė daugiabučio gyventojus, kad išsiaiškintų, kaip išties jie nori tvarkytis toliau.

Norinčiųjų tvarkytis savarankiškai yra daugiau

Pabuvus gyventojų susirinkime aiškėja, jog kai kurie, čia gyvenantys jau net keturis dešimtmečius, yra su viskuo apsipratę, ir nelabai klausosi naujai įsikėlusiųjų. Pastarieji nori tvarkyti namą ir jo aplinką taip, kad būtų gražu ir gera visiems.

Prieš ketverius metus čia apsigyvenusi Virginija Toliušienė, šiek tiek gyvenimiškos patirties įgyjusi ir gyvendama užsienyje, tiesiog trykšta noru tvarkytis ir grąžinti namo aplinką. Per kelis metus ji viena su artimaisiais nuardė jau seniai sutrešusią ir aplinkos vaizdą tik gadinusią tvorą. Tiesiog prieš jos buto langus daug metų stovėjo dvi suklypusios drabužių džiovyklos, tad netrukus atėjo eilė ir joms – Virginija suorganizavo, kad vietoj dviejų išklypusių atsirastų viena, bet tvarkinga džiovykla.
Ji vienintelė po savo langais įsirengė ir gėlyną, kaip pavyzdį, kad tokie gėlynai, galėtų atsirasti ir po kitų kaimynų langais.

Visus šiuos darbus moteris darė su niekuo daug nederindama, gal todėl tarp kaimynų atsirado tokių, kuriems tos iniciatyvos pasirodė nepriimtinos. Nors kai kuriems kaimynams tokia jos veikla patinka.
Tad kai Virginijai kilo idėja pakviesti visus namo gyventojus tvarkytis pagal jungtinę sutartį, įvyko butų savininkų susirinkimas ir tokio tvarkymosi panoro didesnis savininkų skaičius – 5. Tokį sprendimą priimti juos paskatino ir šalia esančių kitų trijų aštuonbučių, jau gyvenančių pagal jungtinės veiklos sutartis, pavyzdys. Pasak Virginijos, jie nuo pat pradžių apsisprendė tvarkytis savarankiškai, pagal jungtinės veiklos sutartis, ir dabar namų priežiūrai skirdami mažiau lėšų padaro daugiau įvairių darbų.

„Mano Būstas Vakarai“ neprieštarauja

Susirinkime dalyvavo ir „Mano Būstas Vakarai“ padalinio vadovas S. Krūminis. Jam teko išklausyti ir priešingų nuomonių – kaimynių, kurios jokių permainų nenori, ir, pasak jų pačių, nesiruošia pataikauti vienai išsišokėlei…

Pasak grupelės prieštaraujančiųjų, „Mano Būstas Vakarai“ atliko visus darbus, kurių namo gyventojai prašė. O jeigu pinigų trūksta, sudarius Jungtinę sutartį jų irgi nepadaugės.

Netrūko ir priekaištų visų iniciatyvų pradininkei V. Toliušienei, ji apkaltinta, kad viską daro neatsiklaususi kaimynų. Net apie organizuojamą susirinkimą nebuvo iškabinusi skelbimo. Todėl trijų butų savininkai nenori Jungtinės sutarties, jeigu namui imsis vadovauti V. Toliušienė.

Po išties emocingų pasisakymų V. Toliušienė S. Krūminiui parodė gyventojų susirinkimo protokolą, kuriame penkių butų savininkai pasirašė, kad nori atsisakyti bendrovės paslaugų ir tvarkytis savarankiškai – pagal Jungtinės veiklos sutartį. S. Krūminis sakė, kad belieka tik registruoti protokolą pas notarą ir be jokių ginčų gražiai išsiskirti.

Paklausta, kodėl dauguma siekia tvarkytis Jungtine sutartimi, V. Toliušienė sake, jog jie tikisi, kad taip galės daugiau lėšų skirti namo tvarkymui. Juolab, kad dabar bemaž trečdalis mokesčių skiriama „Mano Būstas Vakarai“ bendrovės administravimui. Įmonės atstovai jai pateikė duomenis, kad per metus 8 namo butų savininkai sumoka 1435 Eur. Iš jų 606 Eur nuskaičiuojama už suteikiamas paslaugas, 405 Eur atitenka bendrovės administravimui, o likusios lėšos lieka taupymui, iš kurių vėliau galima apmokėti būsimus darbus.

Namo gyventojai nori nusausinti gruntą aplink namą, nes po liūčių rūsiuose susikaupia apie pusmetris vandens. Nori jie ir tvarkyti laiptines, pagražinti namo pamatus ir t.t. Grabupiškiai tiki, kad iš tų lėšų, kurias dabar moka už namo priežiūrą, jie galės daugiau padaryti būdami Jungtinėje sutartyje.

Susirinkimas taip ir baigėsi geranorišku susitarimu. Pasak S. Krūminio, jeigu gyventojams pavyks registruoti Jungtinę sutartį, „Mano Būstas Vakarai“ neprieštaraus atsiskyrimui ir atiduos jų jau sutaupytas lėšas.

Komercijos direktorius, korespondentas