Grabupių mokinukams – turininga stovykla

grabupiu mokykla_stovykla1Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriuje veikianti vasaros stovykla „Draugaukime” vaikams jau tapo būtinybe, nes vyksta jau 11 metų. Tai padeda vaikams turiningai leisti laisvalaikį, nes visos stovyklos dienos pilnos šaunių idėjų.

Kiekvienas rytas stovykloje prasidėdavo daina, rikiuote, prisistatymu ir taisyklių pakartojimu. Paminėjome Vaikų gynimo ir Tėvo dienas, šventėme stovyklos atidarymą,  atkeliavo knygų personažas Jūreivis, kuris irgi pasiūlė įdomių veiklų, kartu šoko ir žaidė. Vaikai prisiminė Šilutės miesto 507-ąjį gimtadienį, skaitė knygas apie Šilutės kraštą, pūtė balionus.  Kieme vyko piešimo kreidelėmis  pramoga, buvo paminėtas ir Lietuvos skautijos  šimtmetis. Stovyklautojai sužinojo kas yra skautai ir  kas jais gali būti.

Stovyklautojai apsilankė Grabupių bibliotekoje ir pabendravo su grabupiške menininke Stase Bružinskiene. Viešnia parodė savo atsineštus vėlimo technika atliktus kūrybinius darbelius, papasakojo kaip daromi paveikslai, kokių priemonių prireiks darant papuošalus iš veltinio. Menininkė nuotaikingai pasakojo savo pirmojo darbo gimimo istoriją ir patiems vaikams leido pabandyti iš suveltų kamuoliukų  ir karoliukų suverti apyrankę.

Kitą dieną aplankėme ugniagesius, vaikai klausėsi jų pasakojimų apie drąsos reikalaujantį darbą gelbėjant į nelaimę patekusius žmones. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje  bibliotekoje stovyklautojai žiūrėjo filmukus per 3 D akinius, pramogavo kiemelyje.

Vaikai padėjo Grabupiuose gyvenančiam  neįgaliajam ir jo tėvams, susipažino su jų ūkiu, išbandė smulkius ūkio darbus. Ūkininkė Jaruslava Valančienė papasakojo kaip sėjamos ir prižiūrimos daržovės, kokią naudą jos teikia žmogui.

Lankėmės Klaipėdos laikrodžių muziejuje, Saulės laikrodžių parke, braidėme Baltijos jūroje, ir netoli Grabupių esančiame „Beždžionių pliaže”, kur pasitiko literatūriniai personažai: Fėja, Princesė, Raudonkepuraitė ir Ragana, pakvietę vaikus į pasakos pasaulį.

 Vėliau stovyklautojai vaišinosi ant laužo keptomis dešrelėmis, žaidė, pasidalino įspūdžiais ir dėkojo mokytojoms už laiką stovykloje.