Grabupių vaikai atliko eksperimentus

Grabupių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Mokslinė laboratorija“ dalyvaujant jauniesiems lankytojams. Pažintinėse veiklose, pasinaudojant natūralia gamtine aplinka buvo atliekami eksperimentai su vandeniu, smėliu, ledu. Įprasti buitiniai daiktai tapo puikia vaizdine priemone.

Grabupių mažieji vienu metu ir žaidė, ir tyrinėjo.

Edukacinio užsiėmimo metu atlikta įvairių eksperimentų: „Plaukiantis vaizdas“, „Spalvotas vulkanas“, „3D hologramos“ ir kt. Atlikdami eksperimentą vaikai ant lėkštės baltos spalvos markeriu nupiešė piešinuką, po to atsargiai įpylė vandens. Staiga šis vaizdas pradėjo judėti, šokti. Naudojant piešinį buvo galima pasigaminti ir tatuiruotę. Eksperimentas „Spalvotas vulkanas“ – paprastas ir įspūdingas.

Jam atlikti reikia sodos, acto bei maistinių dažų. Vaikai džiaugėsi kylančiais spalvotais vulkanais, kuriuos matė priešais save. Anot A. Einšteino, žaidimas yra geriausias būdas tyrinėti. Atliekant bandymus patiriama daug teigiamų emocijų, susipažįstama su aplinkinio pasaulio reiškiniais, patiriamas proceso ir kūrybos džiaugsmas.

Daug emocijų dalyviams sukėlė „3D hologramos“ stebėjimas. Juos nudžiugino tiek pats procesas, tiek galimybė žiūrėti iškilusius 3D vaizdus. 3D hologramos – modernusis šio amžiaus išradimas, kuris naudojant lazerių technologijas sukuria iliuziją, kitaip tariant, perkelia vaizdus į kitą lygmenį.

Nėra įdomu vien tik sėdėti ir stebėti atliekamą eksperimentą. Galimybė tapti veiksmo dalimi, pačiam atlikti bandymą ir būti neatsiejamu jo dalyviu vaikams paliko didžiulį įspūdį. Ne viskas pavyko iš pirmo karto, tačiau visi noriai siekė galutinio rezultato, bandymus kartodami po keletą kartų, kol rezultatas nudžiugino. Labai svarbu sudaryti sąlygas, leidžiančias patiems ne tik stebėti, bet ir išbandyti, tyrinėti įvairius reiškinius, atrandant naujų, netikėtų dalykų.

Pasibaigus užsiėmimui vaikai išėjo kupini džiugių emocijų, kuriomis sakė norintys pasidalinti su artimaisiais.