Grabupių vaikai įgijo žinių apie pasaulį

Grabupių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas ,,Sumanusis pasaulis“, dalyvaujant jauniesiems lankytojams. Vaikai atliko įvairius eksperimentus, taip lavino reakciją, pojūčius, koordinaciją, mokėsi išlaikyti dėmesį, ugdė sumanumą, kaupė naują patirtį, diskutavo.

Eksperimentams tinkamos visos priemonės, svarbu atkreipti dėmesį į vaiko amžių. Galima eksperimentuoti su vandeniu, smėliu, balionais, augalais. Svarbu, kad tyrinėjimo procese vaikas galėtų veikti pats. Atliekant eksperimentus visada laukiama rezultato.

Atlikdami ,,Bakterijos“ eksperimentą vaikai  į lėkštę įpylė pieno ir įbėrė pipirų, kurie simbolizavo bakterijas, sukeliančius ligas. Įkišus į indą pirštą ir jį ištraukus jis buvo aplipęs bakterijomis! Purvinus pirštukus vaikai nusivalė ir nusiplovė muiluotame vandenyje, tuomet vėl įkišo juos į pieną. Bakterijos kaip mat pabėgo į šalis! Visi suprato, kaip svarbu plauti rankas.

Kitas eksperimentas – ,,Spalvomis mirguliuojantis pienas“ – paprastas ir įspūdingas. Jam atlikti reikia pieno, skysto muilo bei maistinių dažų. Vaikai džiaugėsi mirguliuojančiomis spalvomis, kurias matė priešais save. Vėliau vaikai darė ,,Stebuklingą paveikslą“ . Bibliotekininkė atplėšė visiems popierinio rankšluosčio gabaliuką ir paprašė dalyvių ant vienos jo dalies nupiešti vieną piešinuką, o ant kitos –  kitą. Tuomet reikia į lėkštę įpilti vandens ir įmesti į jį sulenktą popieriaus gabaliuką. Stebuklas! Paveiksliukai susiliejo į vieną! Ketvirtasis  bandymas – ,,Pripūsk balioną kitaip“, kuriam buvo naudojamas plastikinis butelis, soda ir actas. Rezultatas vaikus nustebino, visiems patiko.

Daugiausiai emocijų dalyviams sukėlė ,,Išmaniojo plastilino“ gaminimas. Juos nudžiugino tiek procesas, kuomet dvi medžiagos virsta viena, tįstančia ir vos lipnia mase, tiek galimybė iš jos formuoti įvairias figūras.

Užsiėmimo pabaigoje dalyviams buvo įteikti diplomai už įgytas žinias ir įteiktos saldžios dovanėlės.