Grabupių vaikai prisiminė Žolinės papročius

grabupiu bibliotekaRugpjūčio 14 d. Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo jaunieji skaitytojai rinkosi į edukacinį užsiėmimą „Pasitinkant Žolinę“, kurio metu prisimintos šios šventės tradicijos, kalbėta apie tai, kaip ir kur ši šventė švenčiama, kada pradėta švęsti.

Renginio metu sukūrėme Žolinės puokštę iš saulėgrąžų, susipažinome su knygomis, kuriose rašoma apie įvairius augalus, nes Žolinė yra atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena, vasaros ir rudens sandūra. Šiuo laiku baigiasi lauko darbai, žemei dėkojama už derlingus metus. Skaitytojams pristatytos knygos minėta tema. Jas įdomu paskaityti,  palyginti su interneto informacija. Edukacinio užsiėmimo dalyviai skaitė, vartė knygas, diskutavo apie jas.

Skaitymas ir bendravimas bibliotekoje  skatina ir patiems atrasti užslėptus talentus, kurių kiekvienas turi. Štai ilgametė Grabupių gyventoja Onutė Auškalnienė domisi vaistažolėmis, renka jas, žino jų gydomąsias savybes. Ji pasidalino savo žiniomis susitikime, parodė įvairius augalus, papasakojo kokius augalus turi turėti visos šeimininkės buityje, kurie saugo nuo visų ligų, stiprina imuninę sistemą, palaiko gerą nuotaiką. Dalyviai ragavo įvairių žolelių nuostabaus skonio arbatą, kurios aromatas pasklido po biblioteką.

Geriant arbatą į diskusiją įsijungė UAB „Forever Living Products Baltics“ atstovė iš Šiaulių Laura Urbonienė. Ji papasakojo  apie visame pasaulyje gerai žinomą medicininį  augalą alaviją ir jo teikiamą naudą žmogaus organizmui, rekomendavo sveikus ir kokybiškus, sertifikuotus produktus, padedančius geriau jaustis, turėti daugiau energijos, stiprinančius organizmą.

Susitikimas prabėgo greit ir įdomiai. Susirinkusieji padėkojo viešnioms, kurios papasakojo apie aktualius dalykus, pamokė saugoti savo ir savo šeimos sveikatą. Nuspręsta toliau tęsti šiuos skaitytojų susitikimus, dalintis mintimis, talentais, patirtimi, žinoma, nepamirštant skaitymo.