Grabupiuose knygų vaikams penketuko pristatymas

knygos vaikams_bibliotekojeBalandžio 13 dieną Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko Ilonos Ežerinytės knygos „Šunojaus diena“ pristatymas, dalyvaujant Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus 3- 4 klasių pradinukams. Susirinkusius jaunuosius knygų  skaitytojus pasitiko Viltės Kirstukaitės dainelė „Svajotojas šuo“.

Vaikai sprendė muzikinį klausimą, kodėl dainelė yra apie šuniuką, vėliau su mokytojomis aptarė knygą „Šunojaus diena“ ir daugiau sužinojo apie knygos autorę Iloną Ežerinytę. Visi kartu žiūrėjo filmuką apie autorę, jos kūrybą ir klausėsi trumpo jos interviu. Žiūrint filmuotą medžiagą vis kilo įvairių klausimų, tačiau pamažu vaikai juos išsiaiškino.

Kelios mokinės perskaitė trumpą ištrauką iš knygos „Šunojaus diena“, o kad įtvirtintų žinias apie skaitytą tekstą, dalyvavo viktorinoje „Pasitikrinkime, apie ką mes skaitėme šioje nuostabioje knygutėje“. Klausimynas buvo sudarytas iš visų trijų pasakų, tad vaikai uoliai galvojo bei kėlė rankas, kad pasakytų  atsakymus pirmi. Pradinukams pristatytas ir 2017 metų geriausių lietuvių autorių  knygų vaikams penketukas.

Skambant Šopeno „Lietaus valsui“ knygų pristatymo valanda prabėgo greitai. Vaikai surengė savo piešinių parodą, o piešinius nusifotografavo.

Galiausiai pasižadėjome ir toliau skaityti knygas, kartu paragindami prisijungti ir savo draugus – augindami jiems norą  mokytis ir skaityti.