Grįžęs į sceną A.Mamontovas supurtys ir šilutiškių tikėjimo pagrindus (video)

Andrius Mamontovas pristato naują albumą "Elektronis dievas". / Organizatorių nuotr.Po pusantrų metų pertraukos Andrius Mamontovas grįžta į sceną. Šio atlikėjo gerbėjai žino, kad Andrius į koncertus kviečia tuomet, jei turi ką pasakyti nauja savo klausytojams.

Jis grįžta su kalėdine dovana – naujausiu albumu „Elektroninis dievas”, kurio pristatymo koncertai įvairiuose Lietuvos miestuose vyks gruodžio mėnesį.

Šilutės kultūros ir pramogų centre A.Mamontovas naująjį albumą pristatys gruodžio 20 dieną.

Bilietus į koncertą galima įsigyti nuo rytojaus, lapkričio 28 dienos, Šilutės kultūros ir pramogų centro kasoje. Kasa dirba nuo 15 iki 18 val.

Anot kūrėjo, viso albumo stilistiniai ieškojimai yra siekis išgauti pagonišką popmuziką. Pasirodymuose klajos „Rudeninis vėjas” ir daug šiluma, nuoširdumu kvepiančių naujų ir visiems jau girdėtų kūrinių. Naujausią savo albumą A.Mamontovas pristatys su grupe aukščiausio lygio scenos bendražygių.

„Elektroninį dievą” nemokamai iš LNK interneto svetainės galėjo parsisiųsti bet kuris jo muzikos gerbėjas. Panašu, kad naujausias Mamontovo darbas jau tapo rekordiniu – netikėta galimybe klausytis jo dainų nemokamai pasinaudojo kelios dešimtys tūkstančių internautų.

Kritikai jau spėjo teigiamai įvertinti „Elektroninį dievą” už ypatingą skambesį. Albumą  A.Mamontovas įrašė vienas, grodamas visais instrumentais.

Kai kurie naująjam albumui klijuoja skandalo etiketę – dėl tradicinių religijų neigimo ir pagonybės skatinimo. Spėliojama, ar albumo pristatymo koncertų neignoruos tikintis Lietuvos jaunimas.

Kūrėjas tokią nuomonę atremia argumentu, jog Lietuva – visai ne Marijos žemės tauta. Anot jo, šis epitetas mums yra dirbtinai priklijuotas.

„Mes esame senųjų Lietuvos dievų, piliakalnių, šventųjų miškų ir amžinosios ugnies tauta, ir vis dar esame pakeliui į tikrąją Lietuvos laisvę, kuri bus įmanoma tik tada, kai atsigręšime į mūsų protėvių tikėjimą ir tradicijas”, – teigia A. Mamontovas.

Albumo pristatymo koncertai vyks kalėdiniu laikotarpiu, jų metu skambės ir nauja kalėdinė daina, sutrikdžiusi daugumą Mamontovo gerbėjų. Ar Andrius sąmoningai vieną savo naujausių kūrinių skiria šventei, pastaruoju metu nutolusiai nuo dvasingumo ir tapusiai masinių apsipirkimų bei nuolaidų įkaite?

„Visada svajojau parašyti dainą apie Kalėdas. Ir būtent, norėjosi parašyti apie tai, kad Kalėdos – tai laiko virsmo šventė. Ji yra viena seniausių žmonijos švenčiamų datų, kada naktis yra ilgiausia, o diena trumpiausia, po kurios dienos pradeda ilgėti ir atsiranda vis daugiau šviesos mūsų gyvenime”, – sako autorius.

Per pusantrų metų spėjęs pasiilgti savo klausytojų, A.Mamontovas tikisi, kad ir šį sykį, pristatant naujausius kūrinius koncertinio turo metu, susitikimas su klausytojais bus prasmingas.

Pasak jo, visada norisi turėti tą naujumo jausmą, nes tik jis pasirodymus paverčia ypatingu susitikimu su žiūrovais.