Gulbių porelė liko žiemoti Rusnėje

Žiema ritasi į pabaigą, tad nebereikia nerimauti, kad gulbių porelė, likusi žiemoti Rusnės saloje, nesulauks tikrojo pavasario.

Gulbių nebylių porelė, likusi žiemoti Rusnės miestelyje, Pakalnės upėje prie garsiojo klevo, džiugina ne tik rusniškius. Gražiais sparnuočiais džiaugiasi ir gėrisi ir salą žiemos laikotarpiu aplankantys svečiai. Šios dvi nebaigščios gulbės gali paprašyti lesalo net ir nepažįstamojo, atsargiai, šnypšdamos lesalą jos paima net iš rankos.

Įdomiausia tai, kad šios porelės patinas yra sužieduotas. Lietuvos paukščių žiedavimo centro darbuotojai sakė, jog gulbinas išperėtas 2013 metais. Paaiškėjo, kad šiai porelei jau devyneri metai. Gulbių šeima – tvirta kaip kumštis. Jų „vestuvėse“ teko buvoti pačiam Ventės ornitologinės stoties ornitologui Vytautui Eigirdui. Jis 2015 m. sausio 2 d., pro Kauną tekančiame Nemune, ties Kranto alėja, ir užmovė žiedą gulbės nebylės (Cygrus olor) patinui.

Žinomi gulbės aptikimo atvejai: 2016, 2017, 2018, 2019 ir 2020 vasario 15 d. paukščiai aptikti toje pačioje žiedavimo vietoje. O štai tų pačių metų vasario 28 d. porelė jau „svečiavosi“ Gdanske (Lenkija). 2021 metais toje pačioje vietoje gulbių porelė fiksuota dar du kartus: kovo 25 ir balandžio 25 dienomis.