Gyvatė pagavo gyvačių gaudytoją

P4302918Šilutės ligoninės reanimacijoje – pirmoji šiemet gyvačių auka. Sekmadienį greitoji čia atvežė Gardamo seniūnijos Pūzraviečių kaime gyvenantį Augenijų Šlajų, kuriam angis įgėlė kraunant miške malkas.

Daugybę gyvačių per savo gyvenimą pagavęs 48-erių vyras juokavo, kad dabar gyvatė pagavo jį – gal šitaip ji keršijo už savo gentaines…

A.Šlajus Šiaudėnų girininkijos miške krūvose sukrautų malkų kartu su kaimynu ėmėsi sekmadienį – vežė jas arklio traukiamu vežimu. Pavakare vieną krūvą jau buvo išvežę, kai apie 17 valandą ėmėsi antrosios. „Kaip ėmiau glėbį malkų, taip ir segė į pirštą“, – pirmadienį žurnalistams linksmai pasakojo vyras.

Žinia, angies įgėlimas – menkas malonumas, bet tuo metu Augenijus tikrai nemanė, kad dėl to jam teks atsidurti ligoninėje.
P4302922
Grįžę namo vyrai dar išgėrė alaus, o tuomet Augenijus pastebėjo, kad jo kairioji ranka sparčiai pradėjo tinti. Netrukus ji, paties vyro žodžiais tariant, jau priminė pagalvę ir iki pat peties „nusidažė“ raudonomis juostomis. O pirštų sulenkti nebebuvo įmanoma.

Iškviesta greitoji išvežė A.Šlajų į ligoninę.

Augenijus sako gerai pažįstantis aplinkinius miškus, kaip ir šie jį. O ir gyvatės nėra jam jokia naujiena, vyras ir pats nebesuskaičiuotų kiek tų juodųjų per savo gyvenimą jau yra sugavęs. Gaudo jas daug metų ir pasakoja, kad degtine užpilti šie ropliai yra puikus vaistas ir organizmo stiprinimo priemonė.

Kaip vyksta tas gaudymas? „Paprastai, – sako Augenijus. – Pasidarai dvišakį pagalį, pamatai gyvatę ir prismeigi jos galvą prie žemės“. Tuomet roplį reikia užpilti degtine, palaikyti mėnesį ir vaistas paruoštas. Gerti po 1 valgomąjį šaukštą prieš valgį. „Padeda nuo visų ligų“, – patikina Augenijus.

Kiek angių vyras surenka per šiltąjį sezoną? „Kartais per vieną dieną pagauni devynias, o kartais per kelis mėnesius vos vieną – dvi“, – atsako Augenijus.

Anksčiau gyvatės atšliauždavo ir į A.Šlajaus kiemą, ne vieną jų vyras matė šienaudamas. Kartą, sako, su šake šieno ją net padavęs tą šieną į vežimą krovusioms moterims. Ir nieko – nė viena savo nuodais iki šiol pasidalinti su juo nepanorėjo.