Gyventojams – įspėjimas: link Lietuvos artėja vėjo audros Dudlis ir Junis, o labiausiai pajausime šeštadienį 

Jau ketvirtadienį Lietuvoje gyventojai pajautė vėjo siautėjimus, o sinoptikai perspėja, kad į Europą atkeliauja vėjo audros vardu Dudley ir Eunice (Dudlis ir Junis), todėl šeštadienis bus dar labiau vėjuotas.

Populiari orų entuziastų grupė „Orai ir klimatas Lietuvoje“ ragina gyventojus pasiruošti vėl pagyvent be elektros, kai kuriems jau teko ir sausį.
„Ketvirtadienis nebus ramus, sustiprės vėjas, tačiau šeštadienis žada būti dar labiau vėjuotas. Į Europą atkeliauja vėjo audros vardu Dudley ir Eunice (Dudlis ir Junis). Tačiau pats baisumas praslinks ne pro Lietuvą.
Dažniausiai tik vasaromis mūsų naudojamas ESTOFEX’as net atsibudo, kai įprastai žiemą jis miega. Meteorologai ir šio mokslo mėgėjai dalinasi ESTOFEX LEVEL 3 kategorijos įspėjimu, kuris prognozuojamas Šiaurės Vokietijai ir Vakarų Lenkijai. O tuo tarpu pas mus…
Ar dar pamenat stiprų vėją sausio 29 d.? Tai štai taip gražiai sukrito, kad lygiai po trijų savaičių (vėl šeštadienį) pakartosim panašią programą. Patys stipriausi vėjai ir vėl žada būti ten pat kaip sausio 29 dieną – vakariniuose ir pietvakariniuose rajonuose. Šiose vietovėse vėjas gūsiuose turėtų siekti 28–32 m/s, o tai jau yra stichinio stiprumo vėjo greitis.
Įdomu ir tai, kad vis naujesni ECMWF modelio skaičiavimai tebedidina vėjo greitį (gūsiuose) ir Lietuvoje, tad situaciją stebim toliau. Vis dėlto, su išvadomis dar neskubėkim, nes laiko dar gana nemažai iki šeštadienio.
Žemėlapis: meteologix. Patys naujausi ECMWF modelio duomenys. Vėjo greitis (km/h) gūsiuose šeštadienį pirmoje dienos pusėje. 100 km/h = 28 m/s“, – rašoma „Orai ir klimatas Lietuvoje“ feisbuko puslapyje.